1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. AVCI TECRÜBELERİNİ AKTARDI
AVCI TECRÜBELERİNİ AKTARDI

AVCI TECRÜBELERİNİ AKTARDI

Türkiye Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı dün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’na da nezaket ziyaretlerinde bulundu. Avcı’nın, Kıbrıs Türk Futbol Federasy

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nin davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gelen ve seminer veren Türkiye Milli Takımlar Teknik Direktörü Abdullah Avcı dün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’na da nezaket ziyaretlerinde bulundu.

Avcı’nın,  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nu ziyareti sırasında iki ülke arasındaki altyapı işbirliği konusunda da görüş alışverişinde bulundu. Avcı, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

 

İŞBİRLİĞİ TALEBİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Eğitim üst kurulu başkanı Mustafa Borataş da Avcı’nın futbol federasyonu’nu ziyareti sırasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde  hazırlanan altyapılarla ilgili projeleri aktararak Türkiye ile işbirliği konusunda destek istedi.

Avcı da bu konuda bazı düşünceleri olduğunu ve olgunlaştıktan sonra bu projeleri birlikte yapabileceklerini kaydetti.

 

ATATÜRK STADI’NI GEZDİ

Abdullah Avcı Lefkoşa Atatürk Stadı’nı da gezerek zemini inceledi. Yetkililerden bilgi aldı.

Avcı atletizm yarışları için stada bulunan gençlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Sabah ziyaretlerinin ardından öğleden sonra Lefkoşa Golden Tulip Otel’de “Futbolda yeniden yapılanma” konulu seminerde teknik adam Abdullah Avcı katılımcılara tecrübeleri ve Türkiye Milli talkımında yapmayı planladığı projeleri hakkında bilgi verdi.

Limasol Türk Kooperatif  Bankası sponsorluğunda yapılan semineri birçok teknik adam, spor yazarı ve  yönetici izledi.

 

EĞİTİMİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Seminere futbolculuk ve antrenörlük hayatından örnekler veren Avcı, futbolculuğu döneminde kendisini Hakan Şükür tipi bir santrfor olarak nitelendirdi. 35 yaşına kadar futbol oynadığını söyleyen Avcı, daha Ziya Doğan’ın teşviki ile antrenörlüğe giriş yaptığını belirtti. Türkiye A Milli Takımı teknik direktörlüğünde 4 aydır bulunduğunu hatırlatan Avcı, hedeflerinin düzenli olarak turnuvalara katılan bir Milli Takım yaratmak olduğunu söyledi. Son Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası’na katılamadıklarını belirten Avcı, eğitimle ilgili bir takım projelere girdiklerini, bu konuda temel sorunları olduklarını söyledi. Avcı, kişilik, okul, futbolcu ve antrenör eğitimleri başlıklarında projeler ürettiklerini dile getirdi.

Almanya’da 25 kişilik bir scout ekipleri olduğunu söyleyen Avcı, orada 3 milyon Türk yaşadığını ve 3 tane Türk kökenli oyuncun Real Madrid’in kadrosunda bulunduğunu belirtti. 70 milyon nüfusa sahip Türkiye’den Avrupa’nın büyük kulüplerine oyuncu gidemiyorsa eğitimde bir sonun olduğunu söyledi.

 

“SPOR YAZARLARI KENDİNİ GELİŞTİRMELİ”

Kuzey Kıbrıs’ın spor anlamında yetenekli bir ülke olduğunu bildiğini belirten Avcı, burada da bir ağ oluşturarak bu ağdan faydalanmak istediklerini belirtti. Soru – cevap bölümünde spor yazarları ile ilgili bir soruya futbolun bir oyun olduğunu söyleyen Avcı, bu oyunu doğru yorumlamak gerektiğini, futbol oynamış birinin doğru yorumlayamayabildiğini ancak futbol oynamamış birinin doğru yorumlayabildiğini, spor yaarlarının kendisini geliştirmek zorunda olduğunu söyleyerek cevap verdi.

Seminerin sonunda Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Başkanı Ogün Genç Kaçmaz, Abdullah Avcı’ya ipek böceği kozasından yapılan motifli bir çerçeve hediye etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler