1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Avcı kayıp!..
Avcı kayıp!..

Avcı kayıp!..

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, yer yarıldı içine girdi adeta… Bir süredir ortalıklarda görülmeyen Avcı ne telefonlara çıkıyor ne de mesajlara cevap veriyor. DGP-ÖRP görüşmelerinde basına demeç veren, TV programlarına katılan Avcı, ÖRP-UBP birlikteli

A+A-

 

 

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, yer yarıldı içine girdi adeta… Bir süredir ortalıklarda görülmeyen Avcı ne telefonlara çıkıyor ne de mesajlara cevap veriyor. DGP-ÖRP görüşmelerinde basına demeç veren, TV programlarına katılan Avcı, ÖRP-UBP birlikteliğinin gündeme geldiği günden itibaren suskunları oynuyor.

Basına açıklama yapma görevi ise ÖRP Başkan Vekili Mustafa Gökmen’e kaldı.  Peki neden Avcı ortalıktan kayboldu? Bir kısım iddialara göre Avcı sürekli Ankara’nın kapısını çalıyor. Bir kısım iddialara göre ise Avcı, UBP ile pazarlıkları derinden yürütüyor. Çünkü, UBP’den birçok ses Avcı’nın UBP’ye geri dönmesini istemiyor. O yüzden de çok fazla ortalıklarda görülmüyor.

Hatırlanacağı üzere yaklaşık 15 gün önce UBP Grup toplantısında ÖRP’nin UBP’ye katılım konusunu UBP Vekili Zorlu Töre gündeme getirmişti. Töre, o dönem yaptığı açıklamalarda, artık topun UBP Genel Başkanı İrsen Küçük’te olduğunu bunu Parti Meclisi’ne götürebilecek ismin de o olduğunu vurgulamıştı.

Günler geçmesine rağmen ne Küçük cephesinde böyle bir adım için hareket varken, ne de ÖRP cephesinde net yanıtlar var. Bu da birçok soruyu yanıtsız bırakıyor. Ama en çok da Avcı’nın ortalıklardan kaybolması, merak ediliyor.

 

 


 

TAK’a müdür arayışı…

 

Türk Ajansı Kıbrıs (TAK)’ta müdür arayışı sürüyor. Perihan Aziz’in emekli olmasının ardından, Kurum’a yeni müdür arayışlarına her gün yeni bir isim ekleniyor. Daha önce NTV Dış Haberler Müdürü Fehmi Gürdallı’nın TAK Müdürü olmasına kesin gözüyle bakılırken, şimdi kulislerde yeni bir isim dolanıyor.

LAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Münevver Bektaş’ın da TAK Müdürlüğü için ismi konuşuluyor.  

 


 

AKM’de elektrik kesilirse…

 

Atatürk Kültür Merkezi, birçok organizasyona ev sahipliği yapan bir yer, üstelik devletin kontrolünde… Ancak bu birçok organizasyona ev sahipliği yapan AKM’de elektrikler kesilince ne oluyor? Elektriksiz kalınıyor. Çünkü yıllardır, AKM’ye bir jeneratör dahi alınmadı.

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı elektrikler gidince, yapılması gereken tiyatro gösterisi bir türlü başlayamadı. Çünkü bir jenaratörü dahi yoktu böylesi bir merkezin.

 


Yapmayın Sayın Özersay...

 

“İzlediğim kadarıyla Kudret Özersay açık fikirli, vizyon sahibi, doğurgan bir kafa yapısına sahip, hayli entelektüel ve donanımlı bir şahsiyet…

Bu yönleriyle kendisini, haklı olduğuna inandığım bazı hususlarda birkaç yazımın da konusu yapmıştım.

Özellikle hükümet kanadından, sırf Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun özel temsilcisi olması nedeniyle şahsına yönelik olarak gelen birtakım maksadını aşmış eleştirilerin haksızlığı üzerinde de durmuştum.

Hala o konudaki fikir ve duruşumu muhafaza ediyorum.       

Ancak sanırım Özersay;

Görevi gereği olacak herhalde;

Bazen o açık fikirli ve vizyon sahibi yönlerini, kamuoyu önünde “özel temsilci” sıfatıyla verdiği mesajlarda oldukça sınırlıyor.

Resmi görüşün ufku kadar bir vizyon ortaya koyuyor veya o resmi görüşün gözlüğünü takmak “durumunda” kalıyor.”

 

ALİ TEKMAN

 


 

        

Güllük gülistanlık

        

 

“Memleket yine güllük gülistanlık maşallah.  Hareket içinde hareketsizliğin en güzel örneklerini yaşıyoruz sanki.

Akaryakıta yine zam... Vatandaş donmuş kalmış...Öğretmenler ayakta... Çiftçiler ayakta... Özelleştirmeler kapıda... Maaşlar durgun... Gelirlerle giderler darmadağın... Meclisimiz görev başında (!)... Barış görüşmeleri tıkırında (!).... Maraş masada....Hükümetimizin yenileyeceği Mercedes makam arabaları kapıda... ‘Barış Suyu’ da kapıda...Barış Suyu’yla elektrik bile kapıda... Petrol tesisleri masada...

Bütün bunlar olurken vatandaş nerede ?  Vatandaş meyhanede... İçiyor...

Olup biteni görmezden gelmek için mi ? Unutmak için mi ? Susmak için mi ? Umutsuzluğunu yatıştırmak için mi ? Bütün sorunları meyhane masasında çözmek için mi ?

Her hangisiyse, vatandaş içiyor. Meyhaneler dolu. İçki satışında rekor tüketim bile olabilir...”

 

ERDİNÇ GÜNDÜZ

 


Bolivya’da olsaydık!

“Esas vergi rekortmeni halktır beyler! Diliniz varıp da teşekkür etmiyorsunuz. Çünkü dişiniz emekçi halkı kesmeye yetiyor. Hem vergisini bir tamam ödeyip, hem de zamların altında ezilerek yaşayanlara tek bir teşekkürü bile çok görüyorlar.

Bunun yerine yine vergisini vermeyenler gözde, torpilli, partili, kazançlı oluyor; açıktan zenginleşmeye devam ediyorlar.

Sınıf farklılıkları, gelir düzeyleri arasındaki uçurumun artması hep ilerliyor, hep çoğalıyor.

Alan memnun veren memnun deyip düzeni sürdürüyorlar.

Yaşama hakkımızı elimizden almak pahasına birilerini zenginleştiren bu düzeni yaşatma çabasında olanlara; halka reva görülen sisteme bekçilik edenlere sesimizi duyurmanın başka bir yolu var mı?”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 


 

 

 

“Ercan Havalalının özelleştirildikten ve diyelimki yarın bir Maraş açılımından sonra Ercan üzerindeki ambargo kalktı napacak UBP Hükümeti?”

Haşim KİRACIOĞLU’nun profilinden

 

***

“Enflasyonun %14 olduğu bir ülkede ekonomi %4 genişledi ise ekonomi %10 küçüldü demektir. Hani ekonomi havalanmıştı.”

Özdil NAMİ’nin profilinden

 


 

“Akaryakıt faaliyetleri yürütülecek bir tesisin bölgeye inşa edilmesine geçmişte karşı olduğumuz gibi bugün de karşıyız. Hele bu yatırım Gemikonağı Soli Mahallesi ve Yedidalga yerleşim biriminin ortasına inşa edilmek istenmesi ve yatırıma talip şirketin varolan hedefleri arasında rafineri kurulmasının da olduğu gerçeği karşısında böyle bir yatırımın yöremize yapılmasının tartışılmasına bile tahammülümüz yoktur.”

Lefke Sivil Toplum örgütleri

 

 


 

 

“Olayın kişiselleştirilmesi halinde bu tür tartışmalar normal. Başbakanlık altında Dış Türklerle ilgili bir birim oluşturmak istedik ve bu konuda yasal yapı oluşacak. Daha sağlıklı ve işlevi olan bir birimin oluşturulması mümkün. Bunun için yasal düzenlemeye gidilecek ve herhangi bir milletvekilinin bunun oluşmasına katsı yapması doğal.”

 

Başbakan İrsen Küçük

 


 

FOTO YORUM…

 

 

Özel Temsilci Kudret Özersay'ın twitter sayfasındaki bir paylaşım 18 Mart tarihli…

“Müzakerede Rum heyetinin başına geleni görüp kahkahaya boğulduk, ne olduğunu söyleyemem, gizlilik prensibi malum :)”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1064 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler