1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Avantaj
Avantaj

Avantaj

Ülkemizde takımların elde ettiği başarılar ya da kısa vadede yakaladığı çıkışlar, taraftarların maçlara ilgi göstermesinde önemli bir etkendir. Düzkaya ile Küçük Kaymaklı arasında oynanan karşılaşmada, hafta içerisinde yaşanan gelişmeleri de ekleyince, ha

A+A-

 

 

Ülkemizde takımların elde ettiği başarılar ya da kısa vadede yakaladığı çıkışlar, taraftarların maçlara ilgi göstermesinde önemli bir etkendir. Düzkaya ile Küçük Kaymaklı arasında oynanan karşılaşmada, hafta içerisinde yaşanan gelişmeleri de ekleyince, hatırı sayılır bir taraftar kitlesi maça ilgi gösterdi.

Bu maçta gözler hafta içindeki iddialardan dolayı adı sıkça telafuz edilen Hüseyin Şevki, yine ilk devrede K.Kaymaklı forması giyen ve ligin ikinci devresinde sıkça duyduğumuz “centilmen agreement” tabiri vesilesiyle, önce bu maçta oynamayacak denilen, ardından iddialar nedeni ile oynamasına karar verilen Şenol’daydı. K.Kaymaklı’nın bu sezonki 5’inci teknik adamı Mustafa Özarabacı da yeşil siyahlı kariyerine nasıl başlayacak düşüncesi ile dikkat çeken isimlerdendi.

Ligin ikinci devresinin iki formda takımı Düzkaya ve K.Kaymaklı arasındaki maçın ilk devresi orta saha mücadelesi şeklinde geçti. Yasin Kurt’un Ertaç’a al da at dercesine yaptığı ortayı Ertaç kalecinin üzerine nişanlayınca, ilk devrede Kaymaklı adına yakalanan tek net pozisyondan harcandı. Düzkaya, rakibinin puan tablosundaki konumunu düşünmeyerek oynadı ve atağı düşünen bir oyun anlayışı sergiledi, ilk devrenin ortasından sonuna kadar rakibi üzerine gitti. Bu düşünce de bu zaman diliminde Kaymaklı’nın ileri çıkmakta zorlandığı anlar oldu.

İkinci devrede oyun yine aynı şekilde başladı ancak, yukarıda saydığımız isimlerin dışında bir isim ortaya çıktı. Haftalardır takımının çıkışında önemli payı olan Düzkaya savunmacısı Tolga kendi kalesine golü atınca, bu gol Düzkaya’nın oyundan kopmasına, Kaymaklı’nın daha rahat oynamasına sebebiyet verdi. Golün ardından Ertaç’ın golü ile fark ikiye çıktı ve bir haftadır süren karmaşa sonunda gülen taraf K.Kaymaklı oldu.

Öncelikle K.Kaymaklı savunmasını kutlamak gerek. Haftalardır kalelerinde gol görmemeleri hem savunmanın hem de kalecinin işidir. İkinci olarak Mustafa Yaşinses’e, yani Gabira’ya değinmek gerek. Büyük futbolcu potansiyeli olan Gabira, maçın genelinde top kayıpları, olumsuz paslar yapsa da iki golde de sol kanattan yaptığı ortalarla payı vardır ve Kaymaklı bugün 3 puanı takım olarak alabildiyse, onun katkısı da yadsınmamalıdır. Kötü oynayıp yaptığı iki orta ile oyuna katkı sağlamak, her futbolcunun harcı değildir. Belki de bu onun için bir toplarlanma sürecinin başlangıcı olur. Özarabacı, Kaymaklı’daki ilk günlerine ligin formda bir takımı karşısında elde edilen galibiyetle başlaması, onun için de artı olmuştur.

Düzkaya, bu maçta iyi ivme yakalayan Şenol’dan yararlanamadı. Özellikle Sherman’ı topla fazla buluşturamadı. Bu maça kadar sonuca gitmelerinde bu oyuncuların sergilediği performans dikkat çekmişti ama her iki oyuncu da istenilen performansı takımları adına sergileyemedi. Hüseyin Şevki, yaşananların aksine önceki haftalardan ne eksik ne fazla, çıkıp futbolunu oynadı diye düşünüyorum.

Haftalardır iyi bir performans sergileyen Düzkaya, bu maçta mağlup olsa da, özellikle puan tablosunda yakınında bulunan takımların çekineceği bir takım hüviyetine bürünmüş olması, bana göre onlar adına ligin ikinci yarısındaki 6 maçlık periyotta olumlu bir gelişmedir.

Yenicami ve Mağusa Türk Gücü’nün puan alamadığı haftada, lider Çetinkaya’nın kazandığı maçın ertesinde ligin formda bir ekibini hafta içerisinde yaşanan gelişmelere rağmen mağlup etmek, sekiz maçta sekiz galibiyet hedefi koyan bir takım için önemli bir avantajdır.

Her iki kulübün arasında yaşananlar şimdilik dinmiş olabilir. Sahadaki skorun yönü K.Kaymaklı’yı da göstermiş olabilir. Bundan sonra top federasyonun kurmuş olduğu komitededir. Komitenin nasıl bir çalışma gerçekleştireceğini de hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 596 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler