1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Atun ve Tokel adaylığa hazırlanıyor…
Atun ve Tokel adaylığa hazırlanıyor…

Atun ve Tokel adaylığa hazırlanıyor…

21 Ekim’de yapılacak UBP Kurultayı’na doğru ilçe örgütlerinde hareketlilik artıyor. Önümüzdeki haftadan itibaren ilçe örgüt seçimleri başlayacak. UBP Genel Başkanlığı’na aday olan İrsen Küçük ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in adaylar

A+A-

 

 

21 Ekim’de yapılacak UBP Kurultayı’na doğru ilçe örgütlerinde hareketlilik artıyor. Önümüzdeki haftadan itibaren ilçe örgüt seçimleri başlayacak. UBP Genel Başkanlığı’na aday olan İrsen Küçük ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in adayları ilçelerde kıran kırana yarışacak…

 

LEFKOŞA İLÇESİ BELİRSİZ

Lefkoşa İlçesi’nde şimdilik belirsizlikler hakim. İrsen Küçük, İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu’nun yeniden aday olmasından yana… Ancak Sucuoğlu, ‘Henüz karar vermedim’ açıklamalarında bulunuyor.

Ahmet Kaşif’in Lefkoşa’dan aday çıkarmayacağı söyleniyor. Sucuoğlu karşısında rakip çıkarmayacak olan Kaşif, kurultay delegeleri için yoğun bir çalışma içerisinde…

 

MAĞUSA İLÇESİ’NDE SUNAT ATUN

Mağusa İlçesi’nde Küçük’ün adayı olarak Ahmet Eti üzerinde duruluyor. Ancak Eti’nin artık ilçe başkanlığına sıcak bakmadığı kulislerde konuşuluyor.

Kaşif’in ise, Küçük’ün adayı karşısına kendi kalesinde aday çıkarmaması  düşünülemezdi. Birkaç kişinin ismi adaylık için konuşuldu. Ancak Saray’ın da desteğini arkasına alarak, Ekonomi Bakanı Sunat Atun’un adaylık için ikna edildiği öğrenildi.

Atun’un aday olması halinde Küçük kabinesinde yer alan bir bakan olarak, Küçük’ün karşısında olacak.

 

GİRNE İLÇESİ NUMAN AMA…

Girne İlçesi’nde başkanlığa Necdet Numan yeniden aday… Numan’ın karşısına kaşif aday çıkarmıyor ancak ‘isyancı vekillerin’ de olduğu Girne’de Kaşif, Lefkoşa’da olduğu gibi kurultay delegeleri için çalışacak.

 

GÜZELYURT İLÇESİ’NDE TOKEL İSMİ…

Ahmet Çaluda’nın karşısına çıkacak isim Türkay Tokel olarak ifade ediliyor. Küçük, Çaluda için ‘istihdam kapılarını’ sonuna kadar aralarken, Tokel, muhalefet etmeye devam ediyor. Bakan Kemal Dürüst’ün ‘adaylıktan vazgeçmesinin’ ardından Tokel’in bölgede bir süredir sürdürdüğü yoğun çalışmalarını daha yoğunlaştırdığı ifade ediliyor.

 

İSKELE İLÇESİ USLUER İLE OLMUYOR

Küçük, İskele İlçesi için mevcut başkan Ali Rıza Usluer’den çok memnun olmasa da alternatif olmadığı için Usluer’i yeniden adaylığa hazırladığı UBP kulislerinde konuşulurken, Kaşif’in ise Usluer’in karşısında aday çıkarma arayışlarının sürdüğü öğrenildi.

 

 


 

Çaluda: Onlar kendi kliniklerini düşünür!

 

UBP Milletvekili, Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda, doktor vekillere laf attı. Dün sabah Avrasya TV’de katıldığı programda, sunucunun, “Meclisin yarısı doktor ancak sağlıkta sıkıntılar var” demesi üzerine Çaluda, “Onların tek derdi kendi özel klinikleri ve özel hastaneleridir. Onları iyileştirmek için uğraşıyorlar” yanıtını verdi.

Bunun üzerine program sunucusu, “Bu söyledikleriniz manşetliktir” derken, Çaluda, “Doğru söylüyorum, yalan değildir” diyerek, doktor vekillerine laf atmaya devam etti.

Program sunucusunun bir diğer sorusu ise düzenlenen yemeklerle ilgiliydi. Ekonomik krizin olduğu bir ortamda bu yemeklerin düzenlenmesi noktasında sorulan soruya Çaluda, “Bugün de yarın da bu yemekler olacak. Bu bir parti geleneğidir” açıklamasında bulundu.

 


 

Atalay sakinlik istemiş…

 

 

KKTC Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay yeni konutuna taşındı, çeşitli iddialar ortaya atıldı.

“Hamitköy'de tahsis edilen villadan sonra, Karaoğlanoğlu'nda kiralanan dağ ve deniz manzaralı villa da din adamları arasında infialle karşılandı” haberlerinin ardından konuştuğum Atalay, “Evet Karaoğlanoğlu’na taşındım. Ancak taşındığım ev, dağ ve deniz manzaralı villa değil” dedi.

Hamitköy’ün kalabalık ve gürültülü olduğuna değinen Atalay, “Çok yoğun çalışıyorum. O yüzden daha sakin bir yerden ev kiraladık. Sözleşmeli bir personel olduğum için de sözleşmememde ev imkanı tanınıyor bana üst limitte yok. Ama ben 2 bin sterlinlik ev kiralamak yerine 400 sterlinlik ev kiraladım. Zaten Hamitköy’de kiralanan ev de aynı paradandı” açıklamasında bulundu.

 


 

 

"6K 2T"

“Peki nedir bu “6K 2T”?

Elbette Kuzey Kıbrıs’ın özetidir…

Kısaltmanın açılımını da yapalım:

- Kavga…

- Kundaklama…

- Kaçakçılık…

- Kurşunlama…

- Kanunsuzluk…

- Kaos…

Ve de;

- Tecavüz…

- Trafik… (Trafikteki terör)

Uygundur değil mi?

 “6K 2T” dediniz mi;

Aklınıza Kuzey Kıbrıs’ın gelmemesi mümkün mü?

Hangisi yok bu memlekette yukarıda saydığım “6K 2T”nin?”

 

ALİ TEKMAN

 


 

Suçlu kim!

 

“Aslında suçun büyüğü kendimizde. Yıllardır, kim olursa olsun ama, birileri versin biz paylaşalım mantığıyla gelen tehlikeyi görmezden gelen yine bizler değil miyiz?

Kendi insanına “sürü, dışarıdan yönetilen, bilinçsiz” diyen zihniyetler kendiliğinden oluşmadı. Dün meydanları dolduran on binler nerede? Birileri, adalet, demokrasi, toplumsal haklar gibi binbir nedenle orada burada yürürken, miting yapmaya çalışırken farkında bile olmayan, dert edinmeyen bizler değil miyiz. Ama aslına bakaranız, bizi böyle düşünmeye ve davranmaya iten de o birilerinin yaptığı hatalar değil midir?

Sonunda elbirliği ile bu güzel ülkeyi dünyanın sayılı “suç merkezi” haline getirmeyi başardık. Hırsızların, uyuşturucu mafyasının kol gezdiği KKTC’de suç, istisna değil adeta kaide haline geldi. Adam kayırma, particilik, parti-devlet anlayışı tüm ülkeye hakim oldu...

Seçim zamanları dağıtılan araziye fit gidenler, çocuğunun işi uğruna geleceğini satanlar, liyakat yerine parti rozetinin öne çıktığı terfiler ve daha niceleri için kapı aşındıran bizler değil miyiz?

Sonuç olarak, biz değil miyiz kendi kendini yönetemeyen?

Muammer Baydere’nin şiirinde dediği gibi, Bizim hiç mi suçumuz yok..?”

 

 

MEHMET MOREKET

 

 


 

Okuma alışkanlığı

 

“Işık kitap evi yetkililerinin 25 inci Kitap Fuarını açmaları, hafta boyunca çeşitli kültürel etkinlikler, konferanslar, aytışmalar düzenlemeleri, kanımca değerli bir hizmettir. Onları kutlar, teşekkür ederim. Ve, sunulanlardan yararlanılmasını tavsiye ederim.

Kızılbaş çemberindeki Kilisenin içindeki kitap fuarına ben de uğradım.

Binlerce, onbinlerce kitap masalarda, raflarda..

Her, ne tür kitap ararsanız var.

İki adet de ben satın aldım. 20+20, eksi 10 indirim 36 Tl ödedim.

Paramın karşılığını aldım sayıyorum. Çünkü bir tanesini hemen okuyup bitirdim bile...

Memnunum.

Halk kütüphanelerimizden yararlanılabileceği gibi, Atatürk Kültür Sarayından, Deniz Plazadan, Işık ve diğer kitapevlerinden, ne olur yararlanalım.

Gençlerimiz ünüversitelerindeki kütüphanelerden azami yararlansınlar. Halkımız bol bol gazete, dergi, kitap okumayı ihmal etmesin.

 

ÖZCAN ÖZCANHAN

 


 

FOTO YORUM

 

 

Hüseyin Turan’ın paylaşımıyla: “Saray Önü Dikilitaş'ta Don,Gömlek,Fistan Pazarı... 2 ,3,5,10 TL ... Yahu Burada LTB Zabıtaları sadece Düdük çalıp ceza kesmek için mi var, Yazık Yazık.. Turist Gruplar onun etrafında toplanacak ve rehber onlara Dikilitaş'ı anlatacak... Hey yarabbim ne günlere kaldık...”

 


 

 

 

“ Çocuğun gördüğü düştür barış. Ananın gördüğü düştür barış. Ağaçlar altında söylenen sevda sözleridir barış...”

 

Özgül Gürkut‏’un profilinden

 

***

“ UBP hiçbir partiyle kıyaslanamayacak derecede bu topluma zarar vermiştir. Her dönem muhalif biri olarak bunu en iyi görenlerdenim.”

 

Ulaş GÖKÇE’nin profilinden

 

 


 

AKARYAKIT TESİSİ KALECİK’TE

 

“Çevre ve ÇED raporlarını da dikkate alarak tesisin o bölgeye yapılmaması yönünde  karar aldık , ancak projeden vazgeçildiğine dair herhangi bir açıklama yapmadım. Bakanlar Kurulu olarak halkın da, çevrenin de rahatsız olmayacağı, enerji merkezi haline gelen Kalecik yöresinde bu tip yatırımların devam edebileceği kararını ürettik”

 

İrsen KÜÇÜK (BAŞBAKAN)

 

 


 

ZAİM’DEN ÖZGÜRGÜN’E…

 

“Trafik kazası ertesi yaralıların taşınması, ambulanslar ya da makam aracının görev nedeniyle istisnai olarak muafiyeti olabilir, ancak makul nedene dayalı olmaksızın otomatik sildirme taleplerini kendi görevi döneminde durdurdum.”

 

Ahmet ZAİM (Polis Genel Müdürü)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1302 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler