1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATUN: UBP ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLÜYOR
ATUN: UBP ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLÜYOR

ATUN: UBP ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLÜYOR

DP Kadın Örgütü, Onursal Başkan Hakkı Atun’u ziyaret etti

A+A-

 

 

 

Esen Yalın Aktoprak başkanlığındaki Demokrat Parti (DP) Kadın Örgütü heyeti, DP’nin 20. kuruluş yıldönümü nedeniyle Onursal Başkan Hakkı Atun’u ziyaret etti.

DP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre Onursal Başkan Hakkı Atun kabulde yaptığı konuşmada, Aktoprak ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “DP’ye gönül veren insanlar, yurt, vatan ve devlet sevdalısı bilinçli vatandaşlardır ve demokrasiye verdikleri destek paha biçilemez” dedi. Konuşmasında UBP’nin parti içinde yaşadığı olayların ülkeyi kaosa sürüklediğini vurgulayan Hakkı Atun,, UBP hükümetini inisiyatif kullanamamak ve yasaları bilmemekle suçladı.

DP’nin son dönemlerde ülke geleceği için önemli çıkışlar yaptığını ifade eden Atun; “ülkedeki mevcut kötü yönetime karşı, DP’nin sorunları gideren ve yapıcı çözüm formüllerini ortaya koyabilen beceriye sahip olduğu geçmiş iktidar dönemlerinde ispatlamıştır. Bugünde adeta bir kurtarıcı olarak gündemdedir ve Kıbrıs Türk halkının DP’ye ihtiyacı vardır. Çünkü ne ülke, ne de vatandaşlarımız var olan bu kötü idareye layık değildir” dedi.

DP’nin kuruluşunun “Dokuzlar Hareketi” diye bilinen, Ulusal Birlik Partisi (UBP) içinde, demokratik bir başkaldırı girişimine dayandığını hatırlatan Atun, DP’nin kuruluş sürecini anlattı.

Atun, Özgürlük ve Reform Partisi (ÖRP)’nin kuruluşunu veya milletvekillerinin partisini terk ederek, iktidar partisine transfer olmalarının zaman zaman ‘Dokuzlar Hareketi’ne benzetildiğine işaret ederek, “Bizim hedefimiz parti içi demokrasiydi. Oysa ÖRP’nin kuruluşu ve seçildikleri partiden adeta kaçarcasına iktidar partisine transfer edilen milletvekillerinin yaptıkları tam anlamıyla demokrasiye sürülmüş bir kara lekedir” dedi.

 

 

“ATUN’U ARAMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

DP Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak ise ziyaretteki konuşmasında, 20. yılını kutlayan DP’nin Kıbrıs Türk siyasetinde önemli bir role sahip olduğunu söyledi.

Dün 20. yılına giren DP’nin tüm saldırılara rağmen kuruluş ilkelerinden taviz vermeksizin yoluna devam ettiğine işaret eden Aktoprak, “Tıpkı 20 yıl öncesi gibi bugün de ülkede büyük sıkıntılar yaşanıyor. Halk geleceğine şüpheyle yaklaşıyor” dedi.

Aktoprak DP’nin 20. yılını 1 Eylül’de Atatürk Meydanı’nda miting ve şölenle kutlayacağını belirterek, Hakkı Atun’u da aralarında görmek istediklerini ifade etti.

DP’nin 1 Eylül’de Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirecek miting ve şöleninin önemine dikkat çeken Esen Yalın Aktoprak; “O gün sorunların nasıl çözülebileceğini genel başkanımız Serdar Denktaş anlatacak, partinin aylarca üzerinde çalıştığı formülü ortaya koyacaktır” dedi.

Aktoprak, konuşması sonunda tüm halka 1 Eylül’de Atatürk Meydanı’nda olunması çağrısında bulundu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 571 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler