1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATUN TARİH VERDİ
ATUN TARİH VERDİ

ATUN TARİH VERDİ

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Sınırüstü köyündeki sondaj çalışmalarına 24 Nisan’ı müteakip başlanacağını açıkladı. Bakan Atun, Birinci Medya Kurumu’nu yeni hizmet binasını ziyaretinde, Ana Haber Bülteni’ne de konuk oldu. Bakanlı

A+A-

 

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Sınırüstü köyündeki sondaj çalışmalarına 24 Nisan’ı müteakip başlanacağını açıkladı.

Bakan Atun, Birinci Medya Kurumu’nu yeni hizmet binasını ziyaretinde, Ana Haber Bülteni’ne de konuk oldu.

Bakanlık Basın Bürosu'ndan verilen bilgiye göre, Bakan Atun burada yaptığı açıklamada, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından Sınırüstü’nde yapılacak sondaj için gerekli makine araç ve gereçlerinin KKTC’ye intikalinin devam ettiğini belirterek “Şu anki çalışmalar itibariyle 24 Nisan’ı müteakip hafta ilk sondaj çalışmamız törenle başlayacaktır” dedi.

Atun, sondajın için düzenlenecek törene Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uysal’ın da katılacağını belirtti.

2013-2015 EKONOMİK PROGRAMI

2013-2015 Ekonomik Programı hazırlık çalışmaları hakkında da bilgi veren Atun, yapılmak istenen ve hedeflenen politika ve stratejilerin tümünün programda yer alacağını söyledi.

Çalışmalar çerçevesinde, toplumun pek çok kesiminden temsilcilerin davet edileceği çalıştaylar düzenleneceğini ifade eden Sunat Atun, çalıştayların, 13-14 Nisan’da Lefkoşa ve Girne bölgesini kapsayacak şekilde Lefkoşa’da, 20-24 Nisan’da Güzelyurt ve Lefke’yi kapsayacak şekilde Güzelyurt’ta ve 27-28 Nisan tarihlerinde Gazimağusa ve İskele’yi kapsayacak şekilde Gazimağusa’da düzenleneceğini açıkladı.

EKONOMİK BÜYÜMENİN DEVAMI BEKLENİYOR

KKTC’nin ekonomisinde son dönemlerde büyüme yaşandığını kaydeden Bakan Atun, ekonomik büyümenin devam etmesinin beklendiklerine işaret etti.

Atun “Unutmayalım Avrupa Birliği ve gelişen ülkeler çok büyük krizlerle karşı karşıyadır. Bu ülkelerde işsizlik biz de hissedilenin 5 katıdır. Maaşlarda kesintiler vardır. Özetle dünyada çok büyük bir bunalım vardır.Biz böyle bir bunalımda değiliz. Biz özellikle reel sektörün desteklenmesine ilişkin olarak devlet teşvikleri verebilecek durumdayız.” dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 734 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler