1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Atun, İzmir Fuarı’na katıldı
Atun, İzmir Fuarı’na katıldı

Atun, İzmir Fuarı’na katıldı

Fuara Kuzey Kıbrıs’tan 18 kurum ve 7 üniversite”

A+A-

Ekonomi Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, Türkiye’de İzmir Enternasyonal Fuarı’nın (İEF) açılışına katıldı.  Bakanlıktan verilen bilgiye göre, 84’üncüsü düzenlenen fuarın bu yıl partner ülkesi Türkmenistan, onur ili Eshişehir, teması da “eğitim” olarak belirlendi.

Sunat Atun, fuara KKTC’den bu yıl 18 kurum ve kuruluşun yanı sıra 7 üniversitenin katıldığını ifade ederek, fuara bu yıl bakanlığın organizasyonu altında 40. kez katılım gerçekleştirdiğini söyledi.

Atun, yerel ürünlerin sergi ve tanıtımının yapılacağı fuarda ülkede faaliyet gösteren üniversitelerin tanıtım ve öğrenci kayıt işlemlerinin gerçekleşeceğini belirtti.

Sunat Atun, Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi ve Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın yer alacağı fuarda, ülke turizminin yanısıra kültür-sanatın da tanıtımının yer alacağını ifade etti.

İzmir Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’ndaki KKTC standında, Kuzey Kıbrıs turizmi, kültür sanatı ve üniversitelerinin tanıtımı yanında gıda ürünleri, temizlik malzemeleri ve kimyasal ürünler, Kıbrıs lokumu, Kıbrıs helvası, alkollü-alkolsüz içecekler, Kıbrıs’a özgü taşlat ve plastik ham maddeden üretilen ürünler, kağıt peçete ve havlu çeşitlerinin sergi ve tanıtımı yapılıyor.

tak

Bu haber toplam 1030 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler