1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATUN İSTİFA ETTİ
ATUN İSTİFA ETTİ

ATUN İSTİFA ETTİ

Atun, istifasını dün gece Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan İrsen Küçük’e yazılı sunduğunu açıkladı.

A+A-

 

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, görevinden istifa etti. Atun, istifasını dün gece Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan İrsen Küçük’e yazılı sunduğunu açıkladı.

Atun, TAK muhabirinin soruları üzerine yaptığı açıklamada, UBP Gazimağusa İlçe Başkanlığı’na aday olduğunu açıklamasından sonra, basında yer alan haberlerden, bu göreve adaylığının bakan olmasından dolayı reddedilebileceği izlenimi edindiğini ve kararının arkasında durmak adına bakanlık görevinden istifa ettiğini söyledi.

Sunat Atun, Bakanlar Kurulu’nun dün geceki toplantısının ardından istifasını Başbakan Küçük’e sunduğunu ifade ederken, Başbakan’ın tepkisinin ne olduğu sorusunu “Kendisinin açıklaması daha doğru olur” diyerek yanıtsız bıraktı.

Partisinin de, adının da basında tartışılarak yıpratılmasını istemediğini kaydeden Atun, basında sadece icraatlarıyla yer almaya önem verdiğini belirtti ve fazla konuşmayacağını vurguladı.

Sunat Atun, gün içinde bakanlığa gideceğini, tamamlaması gereken işleri tamamlayarak kişisel eşyalarını toplayacağını da ifade etti.

Kabinenin en genç bakanı olan Sunat Atun, Mayıs 2009’da kurulan 8. Eroğlu hükümetinde bu göreve getirilmişti. Atun, daha sonra kurulan Küçük hükümetlerinde de Ekonomi ve Enerji Bakanlığı koltuğunu korumuştu.

UBP GENEL YÖNETİM KURULU BUGÜN

Öte yandan UBP Genel Yönetim Kurulu, bugün saat 15.00’te toplanacak. Toplantının gündeminde yarın Girne’de, Pazar günü de Gaizmağusa’da yapılacak ilçe kongrelerinde aday olanların adaylıklarının görüşülmesi de bulunuyor.

TAK muhabirinin sorusunu yanıtlayan UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, Sunat Atun’un bakanlık görevinden istifasıyla ilgili “Yorum yapmak istemiyorum” derken, bugünkü toplantıda ilçe kongrelerine aday olanların tüzük gereği görüşüleceğini söyledi.

UBP KURULTAYI 21 EKİM’DE

Genel Başkanlık için İrsen Küçük ve Ahmet Kaşif’in aday olduğu UBP kurultayı 21 Ekim’de yapılacak.

Başbakan İrsen Küçük, 7 Eylül Cuma günü, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i görevden almış; Eğitim Bakanlığı görevine 10 Eylül Pazartesi günü UBP Güzelyurt Milletvekili Mutlu Atasayan’ı atamıştı. Sağlık Bakanlığı görevine ise İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu vekalet ediyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 751 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler