1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATUN ADAY BAŞVURUSUNU YAPTI
ATUN ADAY BAŞVURUSUNU YAPTI

ATUN ADAY BAŞVURUSUNU YAPTI

UBP 21 Ekim’de gerçekleştirilecek olağan kurultayı öncesi başlayan ilçe kongreleri hafta sonu devam edecek.

A+A-

 

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 21 Ekim’de gerçekleştirilecek olağan kurultayı öncesi başlayan ilçe kongreleri hafta sonu devam edecek.

Girne İlçe Kongresi 15 Eylül Cumartesi, Gazimağusa ilçe kongresi 16 Eylül Pazar, Lefkoşa ilçe kongresi ise 23 Eylül Pazar günü toplanacak.

UBP İdare Amiri Ahmet Borucu'dan alınan bilgiye göre Girne İlçe Başkanlığı için şu anada kadar halen bu görevi yürütmekte olan milletvekili Necdet Numan başvuruda bulundu.

Pazar günü gerçekleştirilecek Gazimağusa İlçe Kongresi için ise milletvekili Ahmet Eti ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun başvuru yaptı. Tüzüğe göre bir kişi iki görev yapamayacağından dolayı UBP Genel Yönetim Kurulu yarın saat 15.00’de yapacağı toplantısında Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un adaylığını değerlendirecek.

Başbakan İrsen Küçük de dünkü Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, UBP tüzüğüne göre, iki görevin aynı kişi üzerinde toplanamayacağını, bu yüzden UBP Genel Yönetim Kurulu’nun yarın yapacağı toplantıda Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un başvurusunu değerlendirerek kendi çatısı altında bu durumu çözeceğini söylemişti.

UBP tüzüğüne göre, aday olmak isteyenler ilçe kongre tarihinden 48 saat önce başvuru yapabiliyor.

GEÇMİŞ KONGRELER

8 Eylül’de gerçekleştirilen kongrede, UBP İskele İlçe Başkanlığı’na milletvekili Ali Rıza Usluer seçilmişti.

İskele milletvekilleri Ali Rıza Usluer ile Ejder Aslanbaba’nın yarıştığı seçimde Ali Rıza Usluer 366 üyeden 242’sinin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçilmişti. Ejder Aslanbaba ise 112 oy almıştı.

9 Eylül’de gerçekleştirilen kongrede ise UBP Güzelyurt İlçe Örgüt Başkanlığı'na Ahmet Çaluda yeniden seçilmişti. Çaluda, 615 oyun 336'sını alırken, Türkay Tokel, 274 oy almıştı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 681 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler