1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Attığımız kadar yeriz!
Attığımız kadar yeriz!

Attığımız kadar yeriz!

Lapta Şehit Şevket Kadir Stadı’nda, geçen haftanın deplasman galibi Lapta ile henüz galibiyetle tanışamayan Düzkaya takımları karşılaştı. Takım kadrolarını maç öncesinde incelerken yabancı oyuncu bulunmaması dikkat çekici olduğu kadar düşündürücüydü

A+A-

 

 

Lapta Şehit Şevket Kadir Stadı’nda, geçen haftanın deplasman galibi Lapta ile henüz galibiyetle tanışamayan Düzkaya takımları karşılaştı. Takım kadrolarını maç öncesinde incelerken yabancı oyuncu bulunmaması dikkat çekici olduğu kadar düşündürücüydü de.

Maçın başlamasıyla birlikte ilk on dakika oyun tamamen Lapta yarı alanında oynandı. Fakat bu Düzkaya takımının müthiş baskısı tarafından değil, Lapta kalesine doğru esen rüzgarın etkisindendi. Lapta takımı paslaşarak çıkmak yerine uzun ve havadan oynamaya çalışınca kalesinde suni bir baskıyla karşılaştı.Onuncu dakikadan çıkarken ilk kez paslaşarak çıkan evsahibi, penaltı atışı kazanarak öne geçti.Ancak iki dakika sonra serbest atışta ceza alanına yapılan ortayı herkes seyredince Düzkaya takımı İbrahim Eker’in kafa vuruşuyla beraberliği sağladı.Takım kaptanı Gökhan’ın gayretleri ve akıllı yönlendirmeleri Lapta takımının ileride rakip defansa baskı unsuru oldu.Bu baskı anlarında yapılan hatada Kemal Göktaş kaleciyle karşı karşıya kaldı.Devrim mutlak golü önledi.Baskıyı atlatan misafir ekip, Volkanın gereksiz top kaybı ve faulüyle ceza alanı önünde serbest atış kazandı.Bu serbest atışı Mustafa Akış nefis kullandı ve takımını güzel bir golle öne geçirdi.Geriye düşen evsahibi ekip beraberliği sağlamak için çaba gösterse de gerekli pozisyonları üretemeyince devre konuk ekibin üstünlüğünde sona erdi.

İkinci devreye rüzgarı da arkasına alan Lapta, rakip kalede baskı kurmaya çalıştı. Düzkaya ise oyunu yavaştan alarak soğutmayı denedi. İlk devrede rakibinin yaptığı hatayı konuk ekip te yapıp havada uzun toplarla çıkmaya çalışması suni baskıyı bu kez kendilerinin yaşamasını sağladı. Rakip kaledeki baskı tehlikeli gol pozisyonlarını getirmezken, Lapta kalesi üçüncü golü görme tehlikesi yaşadı. Düzkaya oyuncusu Uğur iyi vuruş yapabilse fark ikiye çıkacaktı. Bu dakikadan sonra Lapta kenar yönetimi genç Cevdet’i oyuna alıp Kemal Göktaş’ın yanına forvete sürüp Ahmet Coşkun’u da orta sahaya çekerek oyuna müdahale etti. Bu değişiklik evsahibi ekibin istediği baskıyı ve gol pozisyonlarını sağladı. Art arda yaşanan pozisyonlar gol sinyali veriyordu. Nitekim Ahmet Coşkun’un golleri Lapta takımına önce beraberliği sonra da öne geçme sayısını kazandırdı.3-2 öne geçen Lapta bir dakika sonra kalesinde golü görerek yine şok oldu. Maçın geriye kalan bölümünde iki takım da birbirine üstünlük kuramadı. Maç 3-3 sona erdi.

Maça genel olarak baktığımızda oyunun tam hakimi şu takımdı diyemeyiz. Rüzgarın avantajını ve hataları her iki takım da eşit kullanarak birer puan aldı. İki takımın da savunmaları sınıfta kaldı. Çok basit hatalarla rakiplerine gol şansı verdiler. Bu maçta attıkları kadar yediler fakat karşılarında daha güçlü forvetleri olan takım olsaydı skor ne olurdu kim bilir?

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1277 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler