1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Attı, yattı, üç puanı aldı
Attı, yattı, üç puanı aldı

Attı, yattı, üç puanı aldı

2012-2013 sezonunun açılış maçı olan Çetinkaya – Lapta karşılaşmasında, Çetinkaya, maçın beşinci dakikasında Esin’in kafa vuruşu ile kazanılan golle üç puanı alan taraf oldu. Karşılaşmanın kısa özetinde bunları söyleyebiliriz. Ne acıdır ki,

A+A-

 

 

 

2012-2013 sezonunun açılış maçı olan Çetinkaya – Lapta karşılaşmasında, Çetinkaya, maçın beşinci dakikasında Esin’in kafa vuruşu ile kazanılan golle üç puanı alan taraf oldu.

Karşılaşmanın kısa özetinde bunları söyleyebiliriz.

Ne acıdır ki, karşılaşmanın geniş özetini de yapsak yine bu cümleyi kurar ve maçı tamamlarız.

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu, geçtiğimiz hafta oynanan Süper Kupa’nın galibi olan Çetinkaya, maçın daha başında kazandığı ilk korner atışında bulduğu golle rakip Lapta karşısında gol olup yağacak derken, kış uykusuna yatır gibi geriye kalan seksen beş dakika boyunca bir iki hareket dışında adeta skor avantajının üzerine yattı, kaldı.

Kalesinde gol pozisyonu da görmeyen Çetinkaya böylelikle üç puanı da aldı.

Süper Kupa maç kadrosuna göre tek değişiklik Ediz’in yerine Esin’in oynamasıydı.

Akın, Serkan, Abbas ve Hüseyin Kayalılar’ın önünde Musa, Serhan, Erdinç, Batshi, ileride de Sherman ve Esin dizilişi ile sahaya yayılan bu kadro seyir zevki yüksek bir oyun sahaya yansıtamamaktadır. Halbuki böylesi güzel bir kadro yapısı olan Çetinkaya takımı kanat varyasyonları ile, defansın orta alandan çıkışları ile Sherman ve Esin’in çapraz koşuları ile Çetinkaya’yı izlemeye gelen taraftar sadece üç puanı almanın mutluluğunu yaşamamalı.

İlk yarının son dakikalarında topsuz alanda rakibine vuran Sherman gördüğü direkt kırmızı kartla takımının kırk beş dakika on kişi oynamasına neden oldu.

Dün akşamki Lapta’nın dışında başka bir takım olsaydı belki de Çetinkaya’nın on kişi kalmasını daha farklı değerlendirebilirdi.

Ne yazık ki Lapta Teknik direktörü Hüseyin Cantürtk de oyuna sakat Brkiç’ı alarak takımının da on kişi oynamasına neden oldu.

1-0 yenik duruma düşen Lapta, gol bulma adına sahada hiçbir şey yapmazken, oyunda kaldığı süre içerisinde az da olsa uğraşan Şahin Şeker’in de sakatlanıp çıkması Lapta’nın 2012 – 2013 açılış maçında evine puansız dönmesine neden oldu.

Karşılaşmanın hakemi Osman Özpaşa, yardımcı hakemlerinden İhsan Payas’ın kararı ile Sherman’ı kırmızı kartla oyundan atmasında ne kadar haklı ise, diğer yardımcısı Hüseyin Eyyüpler’in Lapta lehine göstermiş olduğu penaltı kararına uymamakla ne kadar haksız olduğunu gördük.

Bir de genel anlamda karşılaşmaya bakıldığı zaman Özpaşa’nın her iki takım için de kullanması gereken yerde kart kullanmazken, kullanmaması gereken yerlerde kartına başvurması ilerleyen haftalarda başının ağrımasına neden olabilir.

Bir çift sözde karşılaşmayı izlemeye gelen taraftarlara… Adım gibi eminim ki eğer sinemaya gitseniz daha çok ses çıkaracaksınız. Biraz takımınızı desteklemekle, tezahürat etmekle bir şey kaybetmezsiniz.

Bugün de Gönyeli Stadı’na Yenicami – Küçük Kaymaklı maçını izlemeye gidiyoruz.

Haydi maçta görüşelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 508 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler