1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATLETLERİMİZDEN BİRİNCİLİK VE İKİNCİLİK
ATLETLERİMİZDEN BİRİNCİLİK VE İKİNCİLİK

ATLETLERİMİZDEN BİRİNCİLİK VE İKİNCİLİK

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig ve Birinci Lig 1’inci kademe yarışları dün İzmir’de başladı. Ülkemiz atletleri Türkiye’deki takımları adına bu müsabakalarda yer aldılar. Süper Lig kulübü ENKA Spor adına yarış

A+A-

 

 

DÖRT BİRİNCİLİK, BİR İKİNCİLİK... Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig ve Birinci Lig 1’inci kademe yarışlarında ENKA adına yarışan Yiğitcan Hekimoğlu 100 metrede 10.69’luk derecesi ile Türkiye ikincisi olurken, Meliz Redif Federasyon deneme yarışında 53.18’lik derecesi ile birinci, 100 metre engellide Suzan İçen 14.95’lik derecesi ile birinci, gülle atmada 13.36 ile Kutay Kırmızı birinci, 1500 metrede Hakan Tazegül 3:54.92 ile birinci olmayı başardı

 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig ve Birinci Lig 1’inci kademe yarışları dün İzmir’de başladı. Ülkemiz atletleri Türkiye’deki takımları adına bu müsabakalarda yer aldılar. Süper Lig kulübü ENKA Spor adına yarışan Yiğitcan Hekimoğlu, karşıdan -0.8’lik bir rüzgarın estiği yarışta 100 metre branşında 10.69’luk derecesi ile Türkiye ikincisi oldu. Yiğitcan’ın yarıştığı bu yarışta yine ENKA sporcusu Ramil Guliyev, 10.62’lik derecesi ile birinciliği elde etti.

 

MELİZ VE SUZAN BİRİNCİ

Ülkemiz elit atletlerinden Meliz Redif takımı ENKA adına yarıştığı Federasyon deneme yarışında 400 metrede birinci oldu. Meliz bu yarışta 53.18’lik bir derece koştu. Birinci Lig kadınlar 100 metre engelli branşında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına yarşıan Suzan İçen, 14.95’lik derecesi ile Meliz Redif gibi birincilik elde eden diğer bir atletimiz oldu.

 

KIRMIZI VE TAZEGÜL BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNDE

Birinci Lig erkekler gülle atma branşında Ankara Kara Kuvvetleri Gücü adına yarışan Kutay Kırmızı’nın 13.36 metrelik derecesi ile birinci olduğu yarışlarda yine Kutay gibi Kara Kuvvetleri adına 1500 metre erkekler branşında yarışan Hakan Tazegül 3:54.92’lük derecesi ile kendisinin en iyi derecesini koşarak birinci oldu. Yarışlarda KKTC Atletizm Federasyonu’nda 2 tane hakem görev alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 735 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler