1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATLETİZMDE SEÇMELER YAPILDI
ATLETİZMDE SEÇMELER YAPILDI

ATLETİZMDE SEÇMELER YAPILDI

KKTC Salon Atletizm Şampiyonaları dün yapılırken, seçmelerde başarılı olan atletler, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 31 Ocak 1 Şubat 2012 tarihlerinde düzenlediği Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’na katılacak

A+A-

 

 

 

 

KKTC Atletizm Federasyonu, Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’na gidecek sporcuları belirlemek amacıyla dün Salon Atletizm Şampiyonaları Seçme Yarışmaları düzenledi.

Atatürk Stadı’nda gerçekleşen Salon Atletizm Şampiyonaları Seçme Yarışmaları 16 yaş altı yıldız kız, 16 yaş altı yıldız erkek, yıldız kız, yıldız erkek, genç kız, genç erkek, büyük kız ve büyük erkek olmak üzere 68 ayrı kategoride yapıldı.

Dünkü seçmelerde başarılı olan atletlerimiz, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 31 Ocak 1 Şubat 2012 tarihlerinde düzenlediği Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’na katılacak.

16 Yaş Altı Yıldız Kız Salon Atletizm Şampiyonaları Seçme Yarışmaları:

60m engelli 16 yaş altı kız A

1.Elif Öztürk (11.88), 2.Fatoş Yıldırıcı (13.54)

Gülle atma 16 yaş altı kız A

1.Yaren Köle (7.00).

Gülle atma 16 yaş altı kız B

1.Hande Şahin (6.94), 2.Şenay Saffetoğlu (5.30)

60 m 16 yaş altı kız B

1.Işılay Şengil (9.33), 2.Şayan Göktepe (11.07)

60 m 16 yaş altı kız A

1.Asya Karaali (9.68), 2.Fatoş Yıldırıcı (10.08), 3.Birsel Öznel (11.21)

Yüksek atlama 16 yaş altı kız A

1.Betül Güvercin (1.30), 2.Öznevir Yılmaz (1.25)

Yüksek atlama 16 yaş altı kız B

1.Buse Savaşkan (1.40)

400m 16 yaş altı kız A

1.Betül Güvercin (1:26.91)

300m 16 yaş altı kız B

1.Samira Serpal (54.97)

800m 16 yaş altı kız A

1.Aygül Bulancak (2:55.25), 2.Gizem Kubilay (3:04.23)

Uzun atlama 16 yaş altı kız A

1.Öznevir Yılmaz (4.28), 2.Fatoş Yıldırıcı    (4.20), 3.Betül Güvercin (3.70)

Uzun atlama 16 yaş altı kız B

1.Buse Savaşkan (4.11), 2.Nimet Ceylan (3.52), 3.Naciye Nur Akaröz (3.37).

 

16 Yaş Altı Erkek Salon Atletizm Şampiyonaları Seçme Yarışmaları

60m engelli 16 yaş altı erkek B

1.Kubilay Tok (12.67), 2.Erkan Gezici (13.27)

60m engelli 16 yaş altı erkek A

1.Abdülkadir Sert (11.27), 2.Ramadan Karaosman (12.54)

Gülle atma 16 yaş altı erkek A

1.Abdurrahman Demirtaş (9.87), 2.Mehmet Demirgi (8.77)

Gülle atma 16 yaş altı erkek B

1.Ekrem Cümbezli (9.30), 2.Mihail Mustafa (7.27)

Üç adım atlama 16 yaş altı erkek A

1.Sena Yalın Altınok (11.37), 2.Can Yöncü (9.75), 3.Emre Turan (9.27)

60 m 16 yaş altı erkek B

1.Cuma Kılıç (8.90), 2.Yiğitcan Ayaz (9.36)

60 m 16 yaş altı erkek A

1.Cenk Toksoy (8.04), 2.Dinçer Şöföroğlu (8.05), 3.Fehmi Kadıoğlu (8.12)

Yüksek atlama 16 yaş altı erkek A

1.Emre Turan (1.35)

400m 16 yaş altı erkek A

1.Ali Türkbayoğlu (1:02.36), 2.İbrahim Karada (1:05.50), 3.Fırat Ogün (1:10.72)

800m 16 yaş altı erkek A

1.Uğur Karasalih (2:28.42), 2.Ekrem Madenci (2:43.73)

1500m 16 yaş altı erkek A

1.Hüseyin Bilgiç (5:15.22), 2.Zafer Atikoğlu (5:17.55), 3.Lütfi Kurt (5:22.79)

Uzun atlama 16 yaş altı erkek A

1.Sena Yalın Altıok (5.19), 2.Ali Türkbayoğlu (4.75), 3.Can Yöncü (4.67)

Uzun atlama 16 yaş altı erkek B

1.Emircan Sağdıç (4.80), 2.Çağrı Mumcu (3.92)

 

Yıldız Kızlar Salon Atletizm Şampiyonaları İçin Seçme Yarışmaları

Gülle atma yıldız kız

1.Zehra Demircan (10.09)

400m yıldız kız

1.Aliye Burkay (1:09.90)

 

Yıldız Erkek Salon Atletizm Şampiyonaları İçin Seçme Yarışmaları

60m engelli yıldız erkek

1.Erdal Sakaoğlu  (8.99)

2.Can Batınovdan  (11.55)

Gülle atma yıldız erkek

1.Mehmet İstanbullu (14.60)

1500m yıldız erkek

1.İsmail Pirgalı (5:07.45)

Uzun Atlama Yıldız erkek

1.Cenk Toksoy (5.27), 2.Can Batınavdan (4.62)

 

Genç Kız Salon Atletizm Şampiyonaları İçin Seçme Yarışmaları

60m engelli genç bayan

1.Açerman Zühre (10.09)

Üç adım atlama genç bayan

1.Tuba Aydın (11.40)

2.Tuğçe Tayyar (8.53)

 

Genç Erkek Salon Atletizm Şampiyonaları İçin Seçme Yarışmaları

Üç adım atlama genç erkek

1.Mehmet Baykent (14.06)

800m genç erkek

1.Veli Atikoğlu (2:09.95)

 

Büyük Kız Salon Atletizm Şampiyonaları İçin Seçme Yarışmaları

60m engelli büyük kız

1.Suzan İçen (9.30)

 

Büyük Erkek Salon Atletizm Şampiyonaları İçin Seçme Yarışmaları

60m büyük erkek

1.Emanuel Bamise (7.09), 2.Umut Öztekin  (7.38), 3.Jite Ughojor (7.43)

800m büyük erkek

1.Mustafa Cengiz (2:10.82).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 947 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler