1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATLETİZM FEDERASYONU’NA SİTEM
ATLETİZM FEDERASYONU’NA SİTEM

ATLETİZM FEDERASYONU’NA SİTEM

Londra Olimpiyatları’nda bireysel anlamda yer alamayacak olan Meliz Redif, KKTC Atletizm Federasyonu’na yüklendi “HAYATIMDA KAOS YARATTILAR” Türkiye Atletizm Milli Takımı ile 27 Temmuz’da başlayacak Londra Olimpiy

A+A-

 

Londra Olimpiyatları’nda bireysel anlamda yer alamayacak olan Meliz Redif, KKTC Atletizm Federasyonu’na yüklendi

 

“HAYATIMDA KAOS YARATTILAR”

 

ATLETİZM FEDERASYONU’NA SİTEM ETTİ... 2012 Londra Olimpiyatları’nda Türkiye Atletizm Milli Takımı 4x400 metre bayrak takımı ile katılacak olan Meliz Redif, Olimpiyatlara bireysel anlamda katılamamasının sebebi olarak KKTC Atletizm Federasyonu’nu gösterdi

 

Meliz “Canım ailem, antrenörüm ve ailesi ile birlikte Telsim’e desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Şu anda KKTC Atletizm Federasyonu’na teşekkür etmem gerekirdi ama bu yolda bana destek olmaları gerekirken olmadılar. Çok az bir miktar parayı sebep göstererek hayatımda kaos yarattılar. Belki de bireysel anlamda Londra’da olacaktım” diyerek serzenişte bulundu

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Türkiye Atletizm Milli Takımı ile 27 Temmuz’da başlayacak Londra Olimpiyatları’nda 4x400 metre bayrak takımında koşacak olan ülkemiz atletlerinden Meliz Redif, bunun haklı sevincini yaşıyor. Meliz, sponsoru olan KKTC Telsim’in düzenlediği basın toplantısında dün Golden Tulip Otel’de basının karşısına çıktı. Meliz’e basın toplantısında antrenörü Levent Ilgın ve KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay eşlik etti.

 

ULUBAY: “KATKIMIZ OLDUYSA GURURLUYUZ”

 

Basın toplantısında ilk sözü alan KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, iki yıl önce Meliz ve antrenörü Levent Ilgın ile bir araya geldiklerinde onlara hedeflerini sorduğunu, onların da kendisine 2012 Londra Olimpiyatları olduğunu söylediğini belirtti. O günden bugüne başlatılan çalışmalar ve ulaşılan noktada sporcunun antrenörünün, ailelerinin ve spor medyasının büyük katkısı olduğunu belirten Ulubay, teşekkürlerini dile getirdi. İzolasyonlar nedeniyle takım olarak yapılmayanı bireysel olarak Meliz’in gerçekleştirdiğini söyleyen Ulubay, Meliz ile sponsorları oldukları Eliz Maloney ve Mehmet Baykent’in devam ettireceğine inandığını ve kendilerinin bu başarıda katkıları olduysa gurur duyduklarını söyledi.

 

ILGIN: “OLİMPİYATLARIN TADINI ÇIKARACAĞIZ”

 

Ulubay’ın ardından sözü Meliz’in antrenörü Levent Ilgın aldı. Ilgın ilk hedeflerinin Londra Olimpiyatları olduğunu, Meliz ile çalışmaya başladıklarında yetenekli bir sporcu olduğunu bildiğini ve zaman içerisinde kendisini ispatladığını söyledi. “Sonuç itibarıyla hedefimize ulaştık, Londra’dayız” diyen Ilgın, bunun Kıbrıs Türk halkının da beklentisi olduğunu, her zaman her yerde olumlu tepkiler aldıklarını söylerken “Biz onların hayallerini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz” dedi. Bu süreç içerisinde stres ve sıkıntılar yaşadıklarını belirten Ilgın, en iyi şekilde başarılı olabilmek için çalışacaklarını, yakalanan başarının tadını çıkaracaklarını söyledi.

 

REDİF: “KAOS YAŞADIM”

 

Levent Ilgın’ın ardından söz alan Meliz Redif, sözlerine teşekkürlerle başladı. “Öncelikle canım ailem, antrenörüm ve ailesi ile birlikte Telsim’e desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim”diyen Meliz, “Şu anda KKTC Atletizm Federasyonu’na teşekkür etmem gerekirdi ama bu yolda bana destek olmaları gerekirken olmadılar” diyerek sitemde bulundu. Bunun sebebi olarak Meliz “Çok az bir miktar parayı sebep göstererek hayatımda kaos yarattılar. Motive açısından hayatımın en değerli bölümünde kaos yaşadım. Şu an belki de bireysel olarak Londra Olimpiyatları’nda olacaktım. Yaşanan olaylardan dolayı 3-4 hafta antrenman yapamadım” diyerek serzenişte bulundu. Yerel bir gazetede “Koşamadı, yürüdü” başlığı ile çıkan habere değinen Meliz, bu haberin şuursuzca yazıldığını söyledi. Bir sporcunun her zaman mükemmel bir performans sergileyemeyeceğini, bir makine olmadığını, kendisinin de insan olduğunu söyleyen Meliz, Olimpiyatlara katılacağı için inanılmaz derecede mutlu olduğunu, çok çaba sarf ettiğini ve orada olacak olmasının paha biçilemez olduğunu söyledi.

 

“SON 4 YILDA YAPILAN, 2 AYDA YAPILMADI”

 

Redif ve Ilgın konuşmalarının ardından toplantıya katılan spor yazarlarının sorularını yanıtladı. Yazarlar Meliz’in açıkladığı sıkıntıları biraz daha açmasını isterken Meliz “Psikolojinin performansa etkisi yüzde yetmiştir” cevabı verdi ve konuyu açmaları halinde sabaha kadar konuşulacak bir konu olduğunu söyledi. Ilgın ise atletizmde çalışma içerisinde çalışma olan bir disiplin olduğunu, son dönemlerde süreklilik yakalanmadığını, son 4 yıldır yapılanların olduğunu ancak Meliz’in bireysel anlamda Olimpiyatlara gidememesinin nedenini son 2 ayda yaşanan sıkıntılara bağladıklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta İzmir’de düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda koşması beklenirken neden koşmadığı sorusuna Meliz, müsabaka günü sabahtan bir jog yaptığını ve belinde bir sızı hissettiğini, ardından 30 metrelik bir mesafeyi koşamadığını söyledi. Yaşadığı şanssızlıktan dolayı yarışamadığını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler