1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Atilla Topaloğlu Stadı
Atilla Topaloğlu Stadı

Atilla Topaloğlu Stadı

Lefkoşa'nın göbeğinde halkımıza, gençlerimize spor yapmaları için layık görülen atıl durumda bir spor tesisi... Her yönüyle şapır şapır dökülüyor. Geçmiş zamanlarda çim sahayı insanlardan korumak için yerleştirilen demir parmaklıklar artık öyle bir çürümü

A+A-

 

 

Lefkoşa'nın göbeğinde halkımıza, gençlerimize spor yapmaları için layık görülen atıl durumda bir spor tesisi... Her yönüyle şapır şapır dökülüyor. Geçmiş zamanlarda çim sahayı insanlardan korumak için yerleştirilen demir parmaklıklar artık öyle bir çürümüş ki adeta kâğıt helva halini almıştır. Bu durum, insanlarımız ve orda spor yapmaya çalışan öğrencilerimiz,  gençlerimiz için büyük tehlike yaratır haldedir.

Bu tesiste, insanlarımızın yürüyüş ve koşu yaptıkları pisti belirleyen bordürlerin büyük bir kısmı yerinden sökülmüş ve yok olmuştur. Uzun atlama için zamanında yapılan kum havuzları nerdeyse yok olmuş durumdadır. Oysa bu stat okullarımızın en çok yararlanabilecekleri konumda bir yerdedir. İşin en tuhaf tarafı ise bu alan içinde Atletizm Federasyonu'nun binası yer almaktadır. Lefkoşa halkının spor yapmak için yararlanabilecekleri tek alan olan bu tesise aslında çok önem verilmesi gerekmektedir. Nerdeyse Lefkoşa'daki tüm genç takım ve yıldız takımı maçları bu alanda oynanmaktadır. Oysa bu stadın ne doğru dürüst bir tuvaleti ne de sporcuların üzerlerini değiştirebilecekleri bir soyunma odası vardır.

Değerli spor adamlarımızdan Atilla Hocamızın ismini taşıyan bu tesisin durumu maalesef, mezarında onun kemiklerini sızlatıyordur. Bildiğim kadarıyla milyon binlerce liralık futbolcuları bünyesinde bulunduran birçok futbol takımımız da antrenmanlarını bu tesiste yapmaktadırlar. Bu durum bile büyük bir tezat oluşturmaktadır. Düşünün bir kere, bir kulübün bir futbolcu transferi için harcadığı rakam bu tesis için bir yılda bile harcanmıyor. Oldukça büyük bir alan içinde yer alan tesiste nerdeyse doğru dürüst bir çiçek, bir ağaç fidanı yoktur. Binlerce insanın yürüyüş ve spor yaptığı alanda oturacak bir tribün değil, bir seki bile bulamazsınız.

Umarım bu yazımdaki eleştiriler ve gözlemlerim olumlu olarak algılanır ve tesisimizin bu sorunları en kısa zamanda giderilir. Sporumuza uzun yıllar emek vermiş olan Atilla Topaloğlu Hocamız da mezarında rahat uyur.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2265 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler