1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atıcılıkta YDÜ ve Girne birinci
Atıcılıkta YDÜ ve Girne birinci

Atıcılıkta YDÜ ve Girne birinci

Trap-Skeet Kupası müsabakaları 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.

A+A-

 

KKTC Atıcılık Federasyonu’nun düzenlediği "20 Temmuz Barış ve Özgürlük" Trap-Skeet Kupası müsabakaları 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.
Trap branşı Mutluyaka-Dr.Fazıl KÜÇÜK Poligonu, skeet branşının ise Lefke-Lefke Av. At Poligonu’nda yer aldığı şampiyonada, Uluslararası Atıcılık Spor Federasyonu’nun (ISSF) teknik kuralları uygulandı. Müsabakalarda dereceye giren atıcılara ödülleri daha sonra düzenlenecek törenle dağıtılacak. Müsabakada Madalya kazanan sporcular ve takım sonuçları şöyle:

Bireysel sonuçlar:
Trap büyük erkekler:
1. Şefki Kunna (Zet At.Kulübü) 97+10+11 puan, 2. Hasan Eylenceli (Gönyeli Av.At Kulübü) 106+10+11 puan, 3. Osman Benli (Gönyeli Av.At Kulübü) 94+9+10 puan
Trap genç erkekler:
1.  Mert Kofalı (Yakın Doğu Üniversitesi) 101+11+9 puan, 2. Ekrem Madenci (Levent Av.At.Kulübü)                83+10+8 puan, 3. Hasan Çolak (Gönyeli Av.At.Kulübü) 71+6 puan.
Trap veteran erkekler:
1. Aydın Kurucuoğlu (Levent Av.At.Kulübü) 64 puan, 2. Alican Aran (Zet At. Kulübü) 16 puan.

Trap takım sonuçları:
1. Yakın Doğu Üniversitesi S.K. (Mert Kofalı, Raif PAŞA, Halil Paşa) 295 puan
2. Zet Atıcılık Kulübü (Okhan Tanyeli, Şefki Kunna, Ozan Ciner) 289 puan
3. Gönyeli Av.At.Kulübü (Hasan Çolak, Hasan Eylenceli, Osman Benli) 271 puan

Bireysel sonuçlar
Skeet büyük erkekler:
1. Memet Şahoğluları (Girne Av. At.Kulübü) 113+15+15 puan, 2. Salih Hafız (Lefke Av.At Birliği) 115+14+12 puan, 3. Berkant Öreç (Lefke Av.At Birliği) 111+12+13 puan.
Skeet genç erkekler
1. Derken Örü (Lefke Av.At Birliği) 101+12+16 puan, 2. Ali Somuncu (Yakın Doğu Üniversitesi)                83+13+11 puan, 3. Kağan Dayı (Yakın Doğu Üniversitesi) 71+10+13  puan.
Trap veteran erkekler
1. Mehmet Mullaaziz (Doğancı Av.At.Birliği) 83 puan, 2. Mustafa Margilili (LefkeAv.At. Birliği)             83 puan, 3. Vedat Arıcan (Çamlıbel Av.At. Kulübü) 72 puan.

Skeet takım sonuçları:
1. Girne Av.At Kulübü (1.Takım) (Mehmet Şahoğluları, İstiklal Metay, Ali Çeler) 335 puan
2. Lefke Av.At Birliği (1.Takım) (Berkant Öreç, İzzet Hakkıoğlu, Salih Hafız) 326 puan
3. Girne Av.At.Kulübü (2.Takım) (Salih Oday, Serkan Altuğra, Mehmet Güldoğuş) 322 puan.

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler