1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATICILIK TAKIMI İTALYA’YA GİTTİ
ATICILIK TAKIMI İTALYA’YA GİTTİ

ATICILIK TAKIMI İTALYA’YA GİTTİ

Atıcılık Federasyonu takımı, İtalya’daki Uluslararası Green Cup ve Beretta Trap-Skeet Yarışması’na katılmak üzere İtalya’ya gitti. Federasyon Başkanı Arif Cankut’un başkalığındaki ekipte atıcı sporcular Ahmet Paralik, Cemal Parali

A+A-

 

 

Atıcılık Federasyonu takımı, İtalya’daki Uluslararası Green Cup ve Beretta Trap-Skeet Yarışması’na katılmak üzere İtalya’ya gitti.

Federasyon Başkanı Arif Cankut’un başkalığındaki ekipte atıcı sporcular Ahmet Paralik, Cemal Paralik, Tunç Cankut, Ayhan H. Acarkan, Serkan Altuğra, Olgun Aydıntaş, Mehmet Güldoğuş ve Mehmet Şahoğulları bulunuyor.

İtalya Atıcılık Sporları Federasyonu (FITAV) tarafından yapılan resmi davet spor otoriteleri ve atıcılık camiasında memnuniyetle karşılandı. Federasyon Başkanı Arif Cankut, sporun siyaset dışında tutulması ve Kıbrıslı Türklerin bu tür temaslarının engelleme bir yana, teşvik edilmesi gerektiğini vurguladı. FITAV yetkililerine teşekkür eden Cankut,  en iyi temsiliyet ve başarı için takımının hazır olduğunu kaydetti.

Yarışmalar İtalya’nın Umbriaverde ve Lonato şehirlerinde yer alacak. Bugün başlayan yarışmalar 9 gün sürecek. Atışlar olimpik trap ve skeet branşlarında yapılacak. Sporcular dört kategoride yarışacak. Toplam 125 hedef plağa yapılacak müsabaka atışlarından sonra kategorilerinde ilk 6 sırayı elde edecek atıcılar finale kalacak. 25 atışlık finalde dereceler belirlenecek.    

Uluslararası Green Cup ve Beretta Trap-Skeet Yarışması dünyanın en prestijli yarışmaları arasında bulunuyor. Ülkeler bu yarışmalarda en üst düzeyde ve en iyi sporcularıyla katılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler