1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATATÜRK STADI SULAR ALTINDA
ATATÜRK STADI SULAR ALTINDA

ATATÜRK STADI SULAR ALTINDA

Başkent Lefkoşa’ya dün öğle saatlerinde şiddetli yağan yağmurlarla hayat tamamen felç oldu. Bir saat içerisinde yaklaşık 23 kilograma ulaşan yağmur suyu zor anlar yaşattı. Birçok yolda biriken yağmur suyu yüzünden etkilenen bölgeler arasında Sanayi

A+A-

 

 

Dün yağan şiddetli yağmurlar sonrası Lefkoşa’da hayat felç olurken, yağmurlardan Lefkoşa Atatürk Stadı da nasibini aldı. Sanayi Bölgesi’nin kanalizasyon şebekesi aşırı yağmurlardan taşınca, direnaj sistemi stat içerisine yağan yağmur suyunu çekemedi. Günün sonunda tartan pist, çim zemin, uzun atlama gibi parkurlar sular altında kaldı

 

 

Hüseyin Kıral – Çağan Kutgüner

Başkent Lefkoşa’ya dün öğle saatlerinde şiddetli yağan yağmurlarla hayat tamamen felç oldu. Bir saat içerisinde yaklaşık 23 kilograma ulaşan yağmur suyu zor anlar yaşattı. Birçok yolda biriken yağmur suyu yüzünden etkilenen bölgeler arasında Sanayi Bölgesi de bulunurken, Lefkoşa’nın önemli spor tesislerinden bir tanesi olan Atatürk Stadyumu, yağan yağmurlardan nasibini aldı.

 

SU ZEMİNDE KALDI

Dün yağan şiddetli yağmur sonrasında Lefkoşa Atatürk Stadı ilk defa bu kadar olumsuz etkilendi. Yağmurun etkisi ile çim zemine ve tartan pist üzerine düşen yağmur suyu, Sanayi Bölgesi’nin kanalizasyon sisteminin taşması sonrası,  stat zemini altında yer alan direnaj sistemi yağmur suyunu çekmekte zorlandı.

 

EKİPMANLAR SU ALTINDA

Stat zemininde yer alan ve atletizm için kullanılan sırıkla atlama ve yüksek atlama şilteleri yağmurdan etkilenen ekipmanlardan oldu. Uzun atlama parkuru ve kum havuzları yağmur suyu altında kalırken, yağmurun şiddetinden dolayı yedek kulübeleri yer değiştirdi. Yağmur suyundan çim zemin de nasibini aldı. Zeminin bir kısmı su altında kaldı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1038 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler