1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATASAYAN, SENDİKALAR İLE GÖRÜŞTÜ
ATASAYAN, SENDİKALAR İLE GÖRÜŞTÜ

ATASAYAN, SENDİKALAR İLE GÖRÜŞTÜ

Atasayan, KTOEÖS ve KTÖS’ü ayrı ayrı kabul etti.

A+A-


Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS ) ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)’ü ayrı ayrı kabul etti.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Atasayan, 2-3 gün önce bakanlık görevini devraldığını ve kısa bir süre sonra eğitim yılının başlayacak olması nedeniyle sendikalarla görüşerek eksiklikleri gidermek için çalışacaklarını belirtti.

Eğitim yılına sorunsuz başlamak için sürecin parçası olan sendikalarla da görüşerek ortak çalışma yapmayı hedeflediklerini söyleyen Atasayan, kendisinin her zaman uzlaşıdan yana biri olduğunu kaydetti.

Eğitim sistemini çağdaş ve ilerici bir düzeye taşımanın herkesin ortak hedefi olduğunu ifade eden Atasayan, bu eğitim yılını ve sonrasını sorunsuz geçirmeyi temenni etti.

GÖÇEBEL

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, eğitimde kimin değil neyin başarıldığının önemli olduğunu belirterek, eğitimin geleceği şekillendirmek için çok önemli olduğunu bu nedenle en ufak bir aksaklığa tahammülleri olmadığını söyledi.

Uzun zamandır eksikliklerle ilgili uyarılarda bulunduklarını bu nedenle de bakanın çağrısına olumlu cevap verip sorunları diyalogla çözme yolunu seçtiklerini ifade eden Gökçebel, yapısal sorunları çözmenin zaman aldığını ancak ivedilikle giderilecek eksiklikler de olduğunu anlattı.

Gökçebel, sorunların çözüm sürecinde maksimum özveri göstermeye hazır olduklarını söyleyerek, “Varsın atılan olumlu adımlar bakanlık hanesine yazılsın” dedi.

ELCİL

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ise görüşmede, Atasayan’ın zor bir görev üstlendiğini belirterek, eğitimin planlama ile yapıldığını ve eğitim yılına az bir zaman kalmasına rağmen çok eksik bulunduğunu söyledi.

Önceden yapılan uyarıların dikkate alınmamasının cezasını çocukların çekmesinin doğru olmadığını ifade eden Elcil, eksikliklerin giderilmesi noktasında hükümetin ihmalkar davrandığını savunarak eğitimde tasarruf olamayacağını belirtti.

Şener, Bakan Atasayan’a eksiklerin listesinin bulunduğu bir de belge sundu.
 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 510 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler