1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATAOL BEHRAMOĞLU ŞİİRSEVERLERLE BULUŞTU
ATAOL BEHRAMOĞLU ŞİİRSEVERLERLE BULUŞTU

ATAOL BEHRAMOĞLU ŞİİRSEVERLERLE BULUŞTU

Birçok tanınmış şiiri olan Türkiyeli şair - yazar Ataol Behramoğlu, dün akşam Lefkoşa’da şiir severlerle buluştu

A+A-

 

“Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var”, “Aşk iki kişiliktir” gibi birçok tanınmış şiiri olan, bazı şiirleri bestelenen Türkiyeli şair - yazar Ataol Behramoğlu, dün akşam Lefkoşa’da şiir severlerle buluştu.

Orak Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi’nin (OKSEM), Kültür Dairesi’nin sponsorluğunda düzenlediği 2. Şiir ve Müzik Dinletisi etkinliği Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Merkez başkanı Ahmet Özçaylı’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, önce Kıbrıslı şair ve müzisyenler şiirler okudu, dinleti sundu.

Ataol Behramoğlu da gecede 12 şiirini seslendirdi. Ünlü şair, geceye katılan Kıbrıslı sanatçılardan Yıltan Taşçı’dan kendisine gitarıyla eşlik etmesini istedi. Böylece Behramoğlu, şiirlerini Taşcı’nın melodileriyle sundu.

Kıbrıs’a ilk kez 1987 yılında geldiğini, ancak Güney Kıbrıs’taki bir etkinliğe katıldığını belirten Behramoğlu, çok sevdiği Kıbrıs’ın, coğrafi konumu ve insan yapısıyla bir sentez ülke olduğunu söyledi. Paris’teki sürgün yıllarına denk gelen bu ziyareti sırasında üç yıl aradan sonra ilk kez bir eşek gördüğünü ifade eden Behramoğlu, “eşekleri çok sevdiğini ve o gün de, eşek olmayan bir ülkede yaşayamayacağını düşündüğünü” anlattı.

Etkinlikte Harid Fedai, Mustafa Gökçeoğlu, Yıltan Taşçı, Ayşe Tural, Cenk Gürçağ, Sevda Özbodurlu, Arif Ali Albayrak, Beste Sakallı, Fatma Akilhoca, Mehmet Levent, Şirin Zaferyıldızı ve Derman Atik şiirler okurken; Özge Demirel piyano, Ülkü Beyoğlu ve Aydan Öcal flüt dinletisi; Mehmet - Emine Sakarya çifti de gitar - keman dinletisi sundu.

Gecenin sonunda Kültür Dairesi Müdürü Derviş Beyit de, tüm sanatçılara teşekkür plaketleri takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 928 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler