1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ataner: Görevimin başındayım…
Ataner: Görevimin başındayım…

Ataner: Görevimin başındayım…

Kalkınma Bankası Müdürü Ahmet Ataner’in görevden alınıp yerine Ercan İbrahimoğlu’nun atanması yönünde karar alan Bakanlar Kurulu, halen Ataner’e herhangi bir bildirimde bulunmadı. Dün Kalkınma Bankası Müdürü Ahmet Ataner’i aradık

A+A-

 

 

 

Kalkınma Bankası Müdürü Ahmet Ataner’in görevden alınıp yerine Ercan İbrahimoğlu’nun atanması yönünde karar alan Bakanlar Kurulu, halen Ataner’e herhangi bir bildirimde bulunmadı.

Dün Kalkınma Bankası Müdürü Ahmet Ataner’i aradık, son gelişmeleri öğrenmek istedik. Ataner, “Ben görevimin başındayım. Bana herhangi bir karar tebliğ edilmedi, herhangi bir bilgi de verilmedi. Görevdeyim ve görevimi yapıyorum” dedi.

UBP’de ciddi krize neden olan bu karar sonrası, olayı soğumaya alan hükümetin ne yapacağı merak ediliyor.

 


Aslanbaba muradına erdi…

Başbakan İrsen Küçül açıkladı, UBP İskele Milletvekili Ejder Aslanbaba muradına erdi. Küçük, Başbakanlıkta oluşacak Dış Türkler Birimi’nin hayata geçeceğini söyledi. DP’den UBP’ye transfer olan ve Dış Türkler Birimi’nin oluşmasını isteyen Aslanbaba, bir süre önce kurulmaması halinde istifa edeceği sinyallerini vermişti.

Aslanbaba, açıklamalardan ve çalışmalardan memnun. 

“Geçen yıl verilmiş bir sözdü. Yavaşta olsa hayata geçiyor. Umarım yüzümüz kara çıkmaz” diyerek anlatıyor gelişmeleri Aslanbaba…

Ocak 2012’de açılması planlanan birimin, 4 Aralıkta Devlet Planlama Örgütü’nün yerinde olacağını da sözlerine ekliyor.


Serdar Denktaş, yıkıldı!..

 

K.T Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Mustafa Çelik’in ani ölümü, tüm ülkede büyük bir kedere neden oldu.

Çelik’in ölümünden en çok etkilenen isimlerden biri de DP Genel Başkanı Serdar Denktaş… Denktaş, dün Demokrat Bakış Gazetesi’nde kaleme aldığı yazı ile Çelik’e duygularını yazdı.

“Olmadı be gardaş” diyerek isyan etti.


 

DP’ye katılım sürüyor…

 

Geçtiğimiz hafta ÖRP’den katılımlarla gündeme gelen DP’ye katılımlar devam ediyor. 

Demokrat Parti’ye bu kez UBP kanadından katılımlar var. Girne Akçiçek Hastanesi emekli Başhekimi ve UBP Girne İlçesi Kadın Kolları Başkanı Nil Keleşoğlu’nun akrabası da olan Dr. Baysan Keleşoğlu dün DP’ye katıldı.

 


 

BİRLİKTE VAR OLMAK

“Avrupa’ya uyumlu bir kamu düzenimiz var mıdır?...
   Personeli ve halka sunulan hizmetleri ile AB’ye uyumlu bir kamu düzenimizin olduğunu asla iddia edemeyiz...
   Çoğu devlet dairelerinde verimsiz binlerce insan vardır...
   Çoğu bakanlıklarda sırf ‘parti rozeti’ takıyor diye işe yaramaz, lisanı, bilgisi, görgüsü ve bilgisayarı olmayan bir yığın ‘yetkili’ vardır...
   Üzücü olan şu ki; bugünkü hükümet ‘kamu reformu’ vaadiyle işe başladığı halde, gerekli adımları atmadı...
   Kamu kuruluşları AB’ye uyumlu bir seviyeye getirilemedi...”

REŞAT AKAR


 

GELİN GERÇEKLERİ KONUŞALIM

“Bir yurt dışı ziyaretinizde, o ülkenin başbakanı tarafından canlı yayında maaşı sorulan başbakan olur da tarihe geçersiniz.

  Önünde “Kıbrıs Türk” yazan tüm kurumlarımızı satasınız, peşkeş çekesiniz diye mi cumhuriyet kurdunuz?

  Tarihimizi, kültürümüzü yok edesiniz, halkı fakirleştiresiniz, ülkeden göç ettiresiniz diye mi cumhuriyet ilan ettiniz?

  Cumhuriyet ilan ettiniz de eğitimi, sağlığı, ekonomiyi hallettiniz mi, hayır daha da geriye götürdünüz.

  Santrallerden kanser yağarken, yediklerimiz, içtiklerimiz de bizi yiyip tüketirken, çevre diye bir şey kalmazken siz ne yaptınız?

  Cumhuriyete bakın da övünün; şimşek çakar elektrikler gider, yağmur yağar seller gelir.”

 

ALİ  BATURAY

 


15 Kasım’da yağmur ve para bereketiyle yüzler güldü

“En çok çocukların yağmur nedeni ile gururumuz askeri birliklerin ve Türk gösteri uçaklarının uçuşunu izleyememesine üzüldüğümü belirtirken Sayın Başbakan üzülme Sayın Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Tarım Doğal Kaynaklar Bakanı Ali çetin Amcaoğlunun Yüzüne bak… Onların ikisi de gülüyor… Biri yağan yağmur bereketinden diğeri Kıbrıs Türk Petrollerinin özelleştirilmesinden gelen paradan dolayı gülüyor dedi”.

EZCAN ÖZSOY

 


 

"Aptal kanser" diye başlayan bir "kampanya" dolaşıyor bu gece facebook'da; nerden çıktı, bir kampanya mı anlamadım. Ama mesajı yanlış diye düşünüyorum. Kanser=ölüm mesajı çok yanlış, "amansız hastalık" tabiri de..!

NEZİRE GÜRKAN’ın profilinden…

Yarın göz açtırmayacak olanlar, bugün göz yumduklarımızdır!

 

Kartal HARMAN’ın profilinden…

 


Sayın Eğitim Bakanı yeniden seçilmek için ruhunu da teslim edecek duruma gelmiştir. AK partiyi çok seviyorsa bile, toplumuna zarar vereceği açık olan fakat kendisinin politik kazanç elde edeceğini düşündüğü söylemlerden vazgeçmelidir.

Tahir GÖKÇEBELKTOEÖS Başkanı

 


“Cumhurbaşkanı’nın hesaplarının açıklanması insanın gizlilik özgürlüğüne tecavüzdür. Burada son derece kirli bir siyaset yapıldı. Yasa gereği bir milletvekili seçildiği gün meclise tüm malvarlığını beyan eder. Cumhurbaşkanı Eroğlu da bu çerçevede mal bildiriminde bulundu.”

Sunat ATUNEkonomi Bakanı

 


 

 

Gözlerindeki ışık, yüzündeki gülümseme hiç eksik olmasın canım oğlum, her şey seninle güzel, özel, anlamlı… İyi ki doğdun…

 

 

Bu haber toplam 1818 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler