1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Atamayana Atarlar
Atamayana Atarlar

Atamayana Atarlar

Oyuna başlarken Lefke’de Kasım sakatlığı nedeniyle kadroda yok, büyük umutlarla transfer edilen Alman Heiner Backhaus maçtan önce ısınırken arka adalesindeki çekme nedeniyle son anda kadrodan çıkarılıyor. Diğer yandan Türk Ocağı takımında Doğan ma

A+A-

 

 

Oyuna başlarken Lefke’de Kasım sakatlığı nedeniyle kadroda yok, büyük umutlarla transfer edilen Alman Heiner Backhaus maçtan önce ısınırken arka adalesindeki çekme nedeniyle son anda kadrodan çıkarılıyor.

Diğer yandan Türk Ocağı takımında Doğan maçının yıldızı Talat sarı kart cezalısı olması nedeniyle takımdaki yerini alamıyor. Çetinkaya’ya giden Ediz de yok. Her iki takım da maça böyle başlıyor.

Maçın başlamasıyla birlikte kazanmak için takımlar nasıl bir hücum tertibiyle sahaya çıkmış diye bakıyorum. Türk Ocağı’nda Murat Gertik ve Nuri kaya’nın çift forvet olarak oynadıkları Muhammet Sessay’ın ise bu ikilinin gerisinde serbest oynadığı göze çarpıyor.

Lefke’de ise yine buna benzer bir görüntü ortaya çıkıyor. Bora, Aziz ve Musa üçlüsü hücum bölgesinde değişken oynayan isimler.

Savunmada ise Türk ocağı Libero’da Davut stoper mevkisinde de Yunus ve Süleyman var, ancak Türk ocağı hocası golü kalesinde görüp ardından da on kişi kalınca cesur bir kararla libero oynayan Davut’u dışarı alıp hücuma yönelik olarak Aksel’i oyuna dahil etti.

Lefke de oyuna iki stoper ve bir libero sistemiyle başladı ancak Muhammed Sessay’ın forvet gerisi serbest adam olarak oynadığı analiz edilince Arif Öztürk de Sessay’a markaj uygulamaya çalıştı. Böylece ortaya çıkan görüntü Lefke’nin Arif Solkanat, Aykut ve Arif Öztürk ile üç stoper ve en geride Salih Say’ın libero olarak oynadığı bir savunma kurgusuydu. Salih Say zaman zaman ileri çıkarak hücumlara destek vermeye çalıştı, hatta net bir pozisyondan faydalanamadığını da söylemek mümkün. Doğan maçında çok etkili bir oyun ortaya koyan Sessay dün kanadı kullanmayınca bir de Arif’in markajından kurtulamayınca çok etkisiz bir oyun ortaya koydu. Yabancı diğer oyuncusu Andrew’nun da dün hücuma yönelik olarak oynamadığı göze çarptı. Kuşkusuz hocasından ofansif bir görev almıştı.

Her zaman görmeye alıştığımız top dağıtma ve oyuna yön verme gibi meziyetlerini dün sergileyemedi. Lefke’ye gelince, baskılı bir oyun ortaya koyamamasına rağmen yine de pozisyon zenginliği yaşayan taraftı. Lefke atağa kalktığı zaman forveti ile savunması arasında oldukça büyük boşluklar oluştu. Takımın savunma bloğu rakibe baskı yapacak ve topu ileride tutacak şekildeki bir oyun anlayışını benimsemeyince Lefke takım olarak rakip üzerinde gerekli baskıyı kuramadı. Bu nedenle oyunu topyekün rakip alana yıkıp rakibi bunaltıcı ve hataya zorlayıcı bir oyun sergileyemedi.

Bunun yanında Türk ocağı ikinci yarıyı on kişi oynamasına rağmen oyundan düşmedi ve son bölümlerde bulduğu golle istediğini alan taraf oldu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler