1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATALAY MÜZAKERELERDEN UMUTLU
ATALAY MÜZAKERELERDEN UMUTLU

ATALAY MÜZAKERELERDEN UMUTLU

Atalay, devam eden müzakere sürecine değinerek, Türkiye ve KKTC’nin müzakerelerden olumlu sonuç beklediğini anımsattı

A+A-

 

 

“Olumlu sonuç bekliyorum”

 

Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, “1 Temmuz tek başına Rum’un dönem başkanlığıyla başlamasın. Bu çok kötü olur. BM nezdindeki çalışmaların başarılı olmasını istiyoruz. Ama kimse ilelebet gelecek belirsizliği içinde yaşayacak bir toplum beklemesin” dedi.
Atalay, devam eden müzakere sürecine de değinerek, Türkiye ve KKTC’nin müzakerelerden olumlu sonuç beklediğini anımsattı.
Atalay, “1 Temmuz tek başına Rum’un dönem başkanlığıyla başlamasın. Bu çok kötü olur. BM nezdindeki çalışmaların başarılı olmasını istiyoruz. Ama kimse ilelebet gelecek belirsizliği içinde yaşayacak bir toplum beklemesin” diye konuştu.
Beşir Atalay, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri ile yaptığı görüşmelerinde her zaman Kıbrıs konusunun da gündeme geldiğine işaret etti.
Atalay, şöyle konuştu:
“Çoklu konferansın yapılması lazım. Türkiye, Yunanistan, İngiltere ve Kıbrıs’taki taraflar bir araya gelip ciddi bir değerlendirmeye başlaması lazım. Bu en azından umut olur. Bu olmadan müzakereler verimsiz giderse sadece umutsuzluk getirir”

Bu haber toplam 546 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler