1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATALAY KIBRIS'TA
ATALAY KIBRISTA

ATALAY KIBRIS'TA

Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay teknik bir heyetle birlikte KKTC’ye geldi. Atalay’ı Ercan Havalimanı VİP salonundan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, İçişleri ve Yere

A+A-

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay teknik bir heyetle birlikte KKTC’ye geldi.

Atalay’ı Ercan Havalimanı VİP salonundan Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Hasan Güngör, Başbakanlık Müsteşarı Hüda Aksoy ve devlet yetkilileri karşıladı.

Basına herhangi bir açıklamada bulunulmazken görüntü alınmasına olanak sağlandı.

Bu arada Polis Genel Müdürlüğü Beşir Atalay’ın KKTC’ye gelmesi dolayısıyla Ercan Havalimanı’ndan Lefkoşa’ya kadar bulunan yol güzergahında geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlemlendi.

 Beşir Atalay’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacağı resmi ziyaretin programı belli oldu.

Atalay, 15:45’de Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük’ün Anıttepe’deki Kabri’ni ziyaret edip anıt defterini imzalayacak.

Buradan Boğaz Şehitliği’ne geçecek Atalay, saat 16.45’de de Lefkoşa Atatürk Anıtı’na çelenk koyup anıt defterinin imzaladıktan sonra ilk günkü temaslarını tamamlamış olacak.

YARINKİ TEMASLAR

Yarın saat 09:00’da Toplumsal Diyalog ve Değişim İnisiyatifi ile TC Büyükelçiliği İkametgahı’nda görüşecek olan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, saat 10:00’da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 10:45’te Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, 11:30’da da Başbakanı İrsen Küçük tarafından kabul edilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi devam eden Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı 12.45’de ziyaret edecek olan Beşir Atalay, öğleden sonra saat 15:00’te de Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Adem Huduti ile görüşecek.

Yarınki temaslarına saat 16:00’da anamuhalefet CTP-BG’yi ziyaretle sürdürecek olan Atalay, saat 16:30’da ise ekonomik sivil toplum örgütleri platformuyla toplantı yapacak, ardından da bazı kabuller gerçekleştirecek.

Atalay’ın programında, 17.40’dan itibaren başlayacak kabullere ilişkin detaya yer verilmedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay yarınki programını, Başbakan İrsen Küçük’ün saat 20:00’de onuruna vereceği yemekle tamamlayacak.

16 EYLÜL, CUMA

Atalay, cuma günü de Gazimağusa’nın tarihi mekanlarını gezecek ve buradan Dipkarpaz’a geçecek. Ardından Bafra Turizm Bölgesi’ne gidecek olan Beşir Atalay, saat 14.30’da Turizm Örgütleri ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

Temaslarına öğleden sonra Lefkoşa’da devam edecek olan Atalay, Büyükelçilikte 17:30’dan itibaren sırasıyla üniversite rektörleri, Sanayi ve Ticaret odalarını kabul edecek.

Beşir Atalay saat 20:00’de ise Ticaret Odası’nın onuruna vereceği yemeğe katılacak.

17 EYLÜL CUMARTESİ

Ziyaretinin son günü olan cumartesi saat 10:30’da çeşitli örgütleri kabul edecek olan Atalay, saat 14:00’ten itibaren Lefkoşa’nın tarihi mekanlarını gezecek.

Beşir Atalay, temaslarını tamamlamasının ardından saat 18:40’da KKTC’den ayrılacak.

 

Bu haber toplam 1172 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler