1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATALAY: KASIT VAR
ATALAY: KASIT VAR

ATALAY: KASIT VAR

Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Tayyip Atalay, Lefkoşa’da ezan konusunda sınıra yakın 2-3 camide frekans sorunu yaşandığını ancak bu konuda gerekli teknolojik önlemleri aldıklarını söyledi. Atalay, ezan okunmaya başladığı anda frekansta Rumca müzik yayı

A+A-

 

 

 

Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Tayyip Atalay, Lefkoşa’da ezan konusunda sınıra yakın 2-3 camide frekans sorunu yaşandığını ancak bu konuda gerekli teknolojik önlemleri aldıklarını söyledi.

Atalay, ezan okunmaya başladığı anda frekansta Rumca müzik yayını da başladığını, bunun Rum tarafından kasti yapıldığı yönünde şüpheleri bulunduğunu belirtti.

Ülke çapındaki camilerde benzeri sorunlar yaşadıklarını ancak yaptıkları çalışmalar ve Türkiye ile temaslarıyla bunları çözdüklerini aktaran Atalay, ancak Selimiye ve Arabahmet gibi sınıra yakın camilerde devam eden ezanın okunduğu telsiz frekansına müzik karışması sorununun yakın zamana kadar sürdüğünü ifade etti.

Bunlara karşı teknik önlemler aldıklarını ve 2-3 gündür yayınların daha iyi olduğunu belirten Atalay, frekans sorununda en büyük sıkıntının ülkenin uluslararası tanınmışlığının olmamasından kaynaklandığını söyledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2636 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler