1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ATALAY, İDDİALARI YANITLADI
ATALAY, İDDİALARI YANITLADI

ATALAY, İDDİALARI YANITLADI

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nin Kıbrıs Türk halkının refah ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğini, Büyükelçi ile de uyum içerisinde çalıştıklarını belirtti. Atalay, Lefkoşa BüyükelçiliğiR

A+A-

 

 

Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği’nin Kıbrıs Türk halkının refah ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğini, Büyükelçi ile de uyum içerisinde çalıştıklarını belirtti.

Atalay, Lefkoşa Büyükelçiliği’ne ve Büyükelçi Halil İbrahim Akça’nın görevden alınacağına ilişkin bir süreden beri Kıbrıs Türk basınında yer alan haberleri, yazılı açıklamayla yanıtladı.

Atalay, açıklamasında şunları kaydetti:

“KKTC’de bazı basın-yayın organlarında TC Lefkoşa Büyükelçiliği’ni ve Büyükelçiyi hedef alan maksatlı ve belli bir merkezden üretildiği anlaşılan haber ve iddialara rastlanmaktadır.

Eleştiri sınırını aşan, kişiler üzerine psikolojik baskı oluşturma ve tahrik etme amaçlı olduğu anlaşılan bu tür iddia ve yorumlar ciddi gazetecilik ölçütlerinden yoksun, hayal ürünü ve gerçek dışıdır. Görevini en iyi şekilde yerine getiren, uygulanan ekonomik program konusunda büyük bir titizlik ve çaba gösteren Büyükelçilik çalışanları ve Büyükelçi ile uyum içerisinde çalışmaktayız.

Kuzey Kıbrıslı kardeşlerimden bu tür maksatlı haber ve yorumlara itibar etmemelerini, TC Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin emrinde Kuzey Kıbrıs halkının mutluluğu ve refahı için büyük bir özveriyle çalışmakta olduğunu ve çalışmaya devam edeceğini bilmesini isterim.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler