1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'AT DEĞİŞTİRMİYORUZ, VİTES ARTIRIYORUZ'
AT DEĞİŞTİRMİYORUZ, VİTES ARTIRIYORUZ

'AT DEĞİŞTİRMİYORUZ, VİTES ARTIRIYORUZ'

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, dün akşam. Serdarlı’daki UBP Kuzey Mesarya Örgütleri iftar yemeğine katıldı.

A+A-

 

 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan adayı Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, dün akşam. Serdarlı’daki UBP Kuzey Mesarya Örgütleri iftar yemeğine katıldı.

Yemekte, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, UBP Gazimağusa Milletvekili Afet Özcafer, Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimol, Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara ile bazı partililer hazır bulundu.

Ahmet Kaşif’in Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Kaşif toplantıda yaptığı konuşmada, 21 Ekim’de gerçekleştirilecek Kurultay’da, sağduyulu, ülkesini ve partisini seven delegelerin ülke ve partide yaşanan sıkıntıların aşılması yönünde Parti’de değişimin sağlanması için oy kullanacaklarından emin olduğunu söyleyerek şöyle dedi:

“Partililerimize güveniyorum. Hep birlikte çalışarak iktidarda bir UBP ve sıkıntılarını aşmış bir KKTC için canla başla çalışacağız. Tek yürek olacağız seveceğiz, sevileceğiz ve iktidarda yaşanan açmazların üstesinden geleceğiz.”

“HİZMET ANLAYIŞINDA VİTES ARTIRACAĞIZ… “

Kaşif, ülkenin içerisinde bulunduğu durumdan hemen hemen herkesin üzüntü duyduğunu, ancak Başbakan İrsen Küçük’ün sorunların aşılması yönünde ciddi adımlar atmadığını, atamadığını ileri sürerek, UBP Genel Başkanı olduğunda, hizmet anlayışında ve yaşanan sıkıntıların aşılmasında vites büyüteceğini belirtti.

Kaşif, “Dereyi geçerken at değiştirilmez” denildiğine işaret ederek, “Biz at değiştirmiyoruz, sağlayacağımız değişimle hizmet anlayışında vites artırıyoruz” dedi.

“HALKIMIZIN ÇIKARINA OLACAK İCRAATLAR VAAT EDİYORUM”

Hayal ürünü vaatler ve ülkeyi zora sokacak adımlarla hükümet yönetilemeyeceğini belirten Kaşif, kendisinin genel başkan olmak için hayal ürünü vaatler vermediğini, ayakları yere basan mantıklı projeleri hayata geçireceğini kaydetti.

Kâşif, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Partimizde ve ülkemizde güvene sevgiye ve saygıya büyük ihtiyaç var. Ben bunları ve bunlara ek olarak planlı, programlı çalışmayı, en doğru kişilerle yürümeyi sevgi, dostluk ve sorunların çözüme kavuşması için halkımızın çıkarına olacak icraatlar vaat ediyorum. Bizler göreve gelince herkesi kucaklayacağız. Tüm milleti kucaklamaya geliyoruz. Konuşacağız, tartışacağız ve ülkemizin hayrına olacak en güzel icraatlar ve projeleri hayata geçireceğiz. Bugünden daha refah ve mutlu bir ülke yaratacağız.”

YENİ UBP İLE YOLA DEVAM…

Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif, “Kısmetse, hep birlikte 21 Ekim’deki Kurultay’dan sonra yeni ve çağdaş, demokratik bir yapıyla yönetilen bir UBP yola devam edeceğiz” diyerek sürdürdüğü konuşmasında, her gittiği köyde, her katıldığı toplantıda Parti delegelerinin gözlerinde bu pırıltıyı gördüğünü söyledi.

“Dirilmek, yenilenmek ve başta KKTC olmak üzere Parti’mizi güzel günlere kavuşturmak için omuz omuza vereceğiz ve çok çalışacağız” diyen Kaşif, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yıllarca UBP Genel Başkanı ve Başbakan olarak ülkeye hizmet verdiğine de işaret etti. Kaşif, “Cumhurbaşkanımızın söylediklerinden yararlanmak lazım. Böylesi geçmişi olan bir lidere saldırılar yöneltilmesini için organizasyonlar yapmak Başbakana yakışmaz” dedi.

ORAN

Kuzey Mesarya UBP Örgütleri ve delegeleri adına konuşan Geçitkale Belediye Meclis Üyesi Oğuzhan Oran ise UBP’nin 21 Ekim’de gerçekleştireceği Kurultay’da Ahmet Kâşif’i desteklediklerini söyleyerek “İnanıyoruz ki, Sayın Kâşif’in Genel Başkanlığında hem UBP hem de KKTC kazançlı çıkacaktır” dedi.

“Şu an ki Genel Başkanın yönetim anlayışından memnun olmadıklarını” belirten Oran, “Görünen odur ki, Sağlık Bakanımız Sayın Kaşif, bu yarışı önde tamamlayacaktır. Desteğimiz kendisiyledir yolumuz açık olsun” ifadesini kullandı. Oran sözlerini söyle tamamladı:

“Sayın Cumhurbaşkanımız Eroğlu ile partilinin arasını açmaya çaba gösterenler yanlış yapıyor. Taban asla buna izin vermez. Sayın Eroğlu’nun UBP’ye sevgisini, UBP ile ilgili olumlu tutum ve düşüncelerini tartışmak, tartıştırmak gerçek bir UBP’linin işi olamaz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 586 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler