1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ASRIN PROJESİ'
ASRIN PROJESİ

'ASRIN PROJESİ'

Küçük, "Barış Suyu" olarak niteledikleri Türkiye'den KKTC'ye deniz altından borularla gelecek suya Ankara’da büyük önem verildiğini söyledi

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, “Barış Suyu” olarak niteledikleri Türkiye’den KKTC’ye deniz altından borularla gelecek suya Ankara’da büyük önem verildiğini ve “asrın projesi” olarak nitelendiğini söyledi.

 

Bakanlar Kurulu, Başbakan İrsen Küçük başkanlığında toplandı. Başbakan Küçük, saat 11.20’de toplantıya girmeden önce basına yaptığı açıklamada, toplantının gündeminde özel bir konu bulunmadığını, bakanlıklardan gelen önergeleri görüşeceklerini bildirdi.

 

Küçük, bugün saat 17.30’da Türkiye’den gelecek su konusunda kamuoyunu bilgilendirmek için basına sunum yapacaklarını hatırlatarak, Türkiye’nin çok önem verdiği yılda 75 milyon metreküp suyun taşınmasını sağlayacak projenin devam ettiğini; “Barış Suyu” dedikleri bu projeyi Ankara’nın “asrın projesi” diye sunduğunu kaydetti.

 

“İLK KEZ BÖYLE BİR PROJE GERÇEKLEŞECEK”

 

Başbakan Küçük şöyle devam etti:

 

“Gerçekten öyledir. Büyük bir projedir. İlk kez bu çaptaki bir su, yer yer bin metre derinliği aşan deniz altından 80 kilometre boruyla getirilecek. Bu ilk kez gerçekleşecek bir projedir. Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu konuda güzel bir çalışma yapmışlardır. Halkımızın daha iyi anlayabilmesi bakımından projenin görsel sunumunu da yapacağız. Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığımız da bu konuda gerekli çalışmaları yapıyor. Türkiye’den gelecek suyun içme ve kullanım suyu olarak dağılımı konusundaki çalışmalara dahil olan sayın hocamız Hüseyin Gökçekuş da bu akşam üstü yapacağımız sunumda konuşma yapacaktır.”

 

NARENCİYE KESİM EKİPLERİNİN EYLEM KONUSU

 

Başbakan İrsen Küçük, Narenciye Kesim Ekipleri Birliği’nin bu sabah Başbakanlık önündeki eylemine konu olan talepleriyle ilgili soruya karşılık, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’in dün akşam birlik temsilcileriyle görüştüğünü, konunun bilgisine tıbbi tahlillerdeki ücret artışına tepki olarak geldiğini kaydetti. Küçük, Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında Bakan Kaşif’le konuyu görüşeceğini ve sonuçları da aktaracaklarını bildirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 795 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler