1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ASLANBABA'NIN ARACI KAÇAK MI?
ASLANBABANIN ARACI KAÇAK MI?

ASLANBABA'NIN ARACI KAÇAK MI?

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın ‘gümrüksüz araçları’nın İngiltere’de Finans Şirketi üzerine kaydı bulundu. KS56JWX plakalı ‘gümrüksüz araçlar’ için yapılan uyarılarda, araçların satın alınması d

A+A-

 

 

 

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın ‘gümrüksüz araçları’nın İngiltere’de Finans Şirketi üzerine kaydı bulundu.

KS56JWX plakalı ‘gümrüksüz araçlar’ için yapılan uyarılarda, araçların satın alınması durumunda ‘YÜKSEK RİSK TAŞIYOR’ uyarıları yapılyor.

Yapılan uyarıda Aslanbaba’nın kullanımında olan KS56JWX plakalı araç için şunlar da ifade ediliyor:

“Hâlâ daha araba üzerinde bir şirketin mali yükümlülüğü vardır. Aracı kesinlikle satın almamanızı tavsiye ederiz. Koçanı adınıza geçiremezsiniz, araca el konulabilir.”

Ejder Aslanbaba’nın eşi Feray Aslanbaba tarafından kullanılan BMW 645ci 2004 model EN04WZG plakalı aracın da 5 yaş sınırından dolayı adaya giremeyeceği ilgili çevreler tarafından iddia ediliyor.

Ayrıca aracın adaya girmesi için en az 5 yıl koçanın Feray Aslanbaba adına olması gerektiği de yine iddialar arasında.

Peki iddialar doğru ise bu araçların Kuzey Kıbrıs’a girişi nasıl sağlandı? Araç finans şirketi üzerinde kayıtlı iken, Aslanbaba, hangi koçanı ibraz ederek ülkeye giriş yaptı?

 

 

ARAÇLAR YURT DIŞINA ÇIKMADI

Aslanbaba’nın kullanımında olan araçların İngiltere’deki kayıtlarındaki enteresan bulguları paylaşıyoruz.

İngiltere’deki araçlar hakkında bilgilerin yer aldığı ve oldukça güvenilir olan sitelerin yanı sıra KS56JWX plakalı araçları hakkında yaptığımız taramada, araçla ilgili birçok sorun göze çarptı.

Aracın bir finans şirketine kayıtlı olduğu da dairedeki bilgilerde yer alırken, finans şirketinin aracı aradığı da belirtiliyor.

Ejder Aslanbaba’nın kullanımında olan KS56JWX plakalı araçta bir finans şirketi üzerinde kayıtlı iken, araç sitesi; “Hâlâ daha araba üzerinde bir şirketin mali yükümlülüğü vardır. Aracı kesinlikle satın almamanızı tavsiye ederiz. Koçanı adınıza geçiremezsiniz, araca el konulabilir” uyarılarında bulundu.

 

 

YÜKSEK RİSKLİ, FİNANS ŞİRKETİ ARABAYI ARIYOR

Finans şirketi, aracın satın alınması durumunda yaşanılacak sorunlar hakkında uyarıda bulunurken, aracın nerede olduğunun bilinmediği ve aracın borcunun bitmediğini ve aradıkları da belirtiliyor. Verilen adreslerden araca ulaşamayan finans şirketi, aracın bu nedenle ‘YÜKSEK RİSK’ taşıdığını da vurguluyor. 

 

NEDEN ORİJİNAL KOÇAN İBRAZ EDİLMEDİ?

Dün yayınladığımız Feray Aslanbaba’nın KKTC Gümrük Dairesi’nden aldığı evraklardaki bir bilgi de çarpıcıydı. Evrakta, aracın orijinal koçanın değil, fotokopi koçan ile ülkeye giriş yaptığı dikkat çekti.

Orijinal koçan ibrazının neden yapılmadığı sorusu akıllara getirdi?

Mağusa Gümrük Dairesi’nin ise neden orijinal koçan istemediği neden fotokopi koçan ile girişine izin verdiği merak ediliyor.  

 

 

GEÇİCİ GİRİŞ İZNİ DAHİ VERİLMEMELİYDİ…

Yasaya göre gümrüksüz araç kullanımı izni ülkemizi ziyarete gelen turistlere verilir. Ancak UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba ve eşi Feray Aslanbaba’nın ülkemizde ‘turist’ olarak bulunmamaktadır. Bu kişilere gümrüksüz araç kullanım izni verilmesi ‘hata’ olarak değerlendirilebilir. Hatta bir aileden 2 kişiye gümrüksüz araç kullanımı sağlamak da en büyük zafiyet olarak ilgili çevrelerce yorumlanıyor.

 

GÜMRÜK MÜDÜRÜ AÇIKLASIN…

İlk günden itibaren, UBP Milletvekili Ejder Aslanbaba’nın ‘gümrüksüz araç’ kullandığını söyleyen Gümrük Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu’ndan, günlerdir sürdürdüğümüz ve kamuoyunu yakından ilgilendiren bu konu hakkında bir açıklama yapmasını talep ediyoruz.  

UBP Vekili Ejder Aslanbaba’nın da tüm bu iddiaları yanıtlamasını…

 

 

Ejder Aslanbaba’nın kullanımında olan araç hakkında yapılan uyarı: Hâlâ daha araba üzerinde bir şirketin mali yükümlülüğü vardır. Aracı kesinlikle satın almamanızı tavsiye ederiz. Koçanı adınıza geçiremezsiniz, araca el konulabilir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4325 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler