1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Aslanbaba operasyonu!..
Aslanbaba operasyonu!..

Aslanbaba operasyonu!..

Başbakan İrsen Küçük’ün büyük umutlarla transfer ettiği Ejder Aslanbaba için UBP kurmayları düğmeye bastı. Aslanbaba’nın birçok olaya isminin karışması, “UBP’de istenmeyen adam” ilan edilmesine neden oldu. Bazı UBP’li v

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük’ün büyük umutlarla transfer ettiği Ejder Aslanbaba için UBP kurmayları düğmeye bastı. Aslanbaba’nın birçok olaya isminin karışması, “UBP’de istenmeyen adam” ilan edilmesine neden oldu. Bazı UBP’li vekiller, çıktıkları TV programlarında, bunu açıkça dile getirirken, özellikle Dış Türkler Birimi’nin oluşumuna da açıkça karşı çıkıyor.

Başta Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün’ün bu konudaki rahatsızlığı biliniyor. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde TV programında Hasan Taçoy da, bu birime karşı rahatsızlığını dile getirmişti. Daha önce benzer açıklamalar, Ergün Serdaroğlu tarafından da yapılmıştı.

Sadece Başbakan İrsen Küçük’ün destek verdiği Aslanbaba’nın şimdi UBP içerisinde ne yapacağı kendini nasıl savunacağı merak ediliyor.

 


 

Aslanbaba ‘RADAR’a yakalandı

 

UBP’nin transfer milletvekili hakkında çıkan haberler sonrası, Meclis’e dahi uğrayamıyor. Dün kü Meclis oturumuna katılmayan Aslanbaba, partisi UBP’nin de Meclis’te nisap krizi yaşamasına neden oldu.

 Eşi ve kendisine ait 2 aracın gümrüksüz olarak, uzun bir süredir trafikte yer almasının gündeme düşmesinin ardından, Aslanbaba kayıplara karıştı.

Öte yandan 2 araç ile birçok trafik suçu işlendiği bilgisi edinilirken, yüklü miktarda radar cezalarının bulunduğu iddia edildi.

Şimdi  Aslanbabaların kullanımında olan gümrüksüz ve birçok trafik cezası işledikleri araçlara yetkili makamların ne tür bir işlem yapacağı…

 


 

“Bakanlık almadan gitmez”

 

DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, ‘işbirliği’ için yola çıktığı ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı ile çoktan yol ayrımına gelmiş… ÖRP’nin bir süredir UBP’ye yaranma çabalarını yorumlayan Ertuğruloğlu, Avcı hakkında önemli tespitlerde bulundu.

Uzun süredir ‘işbirliği, birleşme’ noktasında AK Parti’nin desteklediği söylenen ÖRP ile DGP mevusu şimdilik kapandı. Gözler, ÖRP-UBP noktasına çevrilirken, Ertuğruloğlu, bu konuda yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekti.

Ertuğruloğlu, önceki gün ADA TV’de katıldığı programda, “Turgay Avcı, UBP denen yapı içerisinde yer almaya hazır” derken, “Şuana kadar neden gerçekleşmedi bilemiyorum” dedi.

Ertuğruloğlu, Avcı’nın bakanlık almadan UBP’ye gideceğini de sanmadığını söyledi.

 


 

Candan Erçetin vs

 

“Candan Erçetin  Türk müzik dünyasının en iyilerinden biri. Üstelik paparazilerden, skandal haberlerden hep uzak durmayı başarmış, iyi bir ses, iyi bir yorumcu. Fırsat çıktıkça Kuzey Kıbrıs’a da gelip sahne alıyor.  Burada da çok seveni olduğundan eminim.  Belli ki iktidardakiler arasında da hayranı bol. Bunlar dışında, Kuzey Kıbrıs’la herhangi bir  aile bağı, kan bağı da var mı bilmiyorum. 

 ‘Siyasi’ hayranları karar vermişler ve Canan Erçetin’i KKTC yurttaşı yapıvermişler. Yaparlar mı? Yaparlar.  Daha öncelerden de benzeri örnekler yok mu ? Çoook...

Et de ellerinde bıçak da... Alt tarafı havaya kaldırılacak birkaç parmak ve birkaç imzalık bir iş değil mi ?

Candan Erçetin’e KKTC yurttaşlığı verilebiliyorsa,  aynı onun gibi,  arada sırada gelip Kuzey Kıbrıs’ta sahne alan, Hülya Avşar, Hadise, Emel Sayın, Haluk Levent, Fatih Ürek, Ajda Pekkan ve daha nicelerine  neden vatandaşlık verilmiyor ki ?

Yoksa onlara da verildi de bizim mi haberimiz mi olmadı?”

 

ERDİNÇ GÜNDÜZ

 

 


 

 

Kiriniz yoksa, bırakın da fotoğrafımızı çekelim!

 

“Belki de “ameliyat kabiliyeti” çok yüksek olabilir; eminim öyledir de… Röntgen cihazları, tomografisi, EKG’sı (bildiklerim bu kadar) muhteşem ötesidir… Ama üzgünüm be refikler; hijyende sınıfta kalınmıştır. Su baskınları sonrası kokmuştur. Kanalizasyonda çökmüştür. Koku iğrençtir.

 Bunu, “fotoğraf çekmek yasak kardeşim” diyen adamlarınızla mı örtüyorsunuz?

 Örtün!

 Hastanede fotoğraf çekmek yasak mı?

 Öyle bir uyarı levhası görmedim… Kim, ne zaman, nasıl almış bu kararı? “Ben bakanım, vatandaşın fotoğraf çekmesini istersem yasaklarım” diyen biri varsa; ya da “ben müdürüm, dilediğimde dilediğim yasağı koyarım” diyen biri varsa; şaşarım. Enginlere sığmam taşarım… Yok öyle bir şey… İnsanların haber alma özgürlüğü, Kenan Evren’in, Adolf Hitler’in, Benitto Mussolini’nin, Kim İl Sun’un, Brejnev’in, Todor Jivkov’un işiydi…

 Haaaa, gizleyecek kiriniz, özrünüz çok fazla…  O ayrı mesele… Kiri, pası, çürümüşlüğü, kokuşmuşluğu, çirkefi, pisliği ortadan kaldıramıyorsunuz; fotoğrafını çekmekten vazgeçiyorsunuz!”

 

Serhat İNCİRLİ

 

 


 

 

“Anlaşılan Dolum Tesisi tartışmaları devam edecek.Ben de ısrarla Hatay'ı öneriyorum.Bakan da yatırımcılar da orada hiç yabancılık çekmeyecek!”

Okan DAĞLI’nın profilinden

 

***

“Candan Erçetin : "kurt adam Polat'a verdiniz ben de isterim" dedi, telaş başladı!!”

Gunesonar’ın profilinden

 

 


 

 

“Mehmet Çakıcı’nın soyadı, dedesinin Çamlıköy’de köylüleri vaftiz etmek isteyen papaza bıçak çekerek onu bıçaklamasından gelir; ailesi de fetih amacıyla Türkiye’den geldi. Rum Yönetimi Başkanı bunu bilmeyebilir.

 

Zorlu TÖRE (UBP Milletvekili)

 

 


“Ülke ‘gariplikler ülkesi’ olmaya devam ediyor, bunlardan biri;  UBP’li Belediye Başkanı canlı yayına bağlananları ‘yarın gel, işe başla’ diyerek işe alıyor kadroları şişirilen belediyede çalışanları ödenmiyor.”

 

Ömer KALYONCU (CTP-BG Miletvekili)

 

 

 

Bu haber toplam 1395 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler