1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Aslanbaba konuşmadı, eşi mail attı
Aslanbaba konuşmadı, eşi mail attı

Aslanbaba konuşmadı, eşi mail attı

Feray Aslanbaba, UBP Vekili Ejder Aslanbaba’nın eşi, ‘gümrüksüz’ araçlar konusunda mail gönderdi. Ejder Aslanbaba, suskunluğunu korurken, Feray Aslanbaba’nın böylesi bir açıklama yapması öncelikle bizi mutlu etti. Gelin şimdi Feray

A+A-

 

 

Feray Aslanbaba, UBP Vekili Ejder Aslanbaba’nın eşi, ‘gümrüksüz’ araçlar konusunda mail gönderdi. Ejder Aslanbaba, suskunluğunu korurken, Feray Aslanbaba’nın böylesi bir açıklama yapması öncelikle bizi mutlu etti. Gelin şimdi Feray Aslanbaba’nın mailine bakanlım, ardından yorumlayalım;

 

“Sayın Fayka Kişi,

 

 Ben Feray Aslanbaba, hakkımda yazmış olduğunuz haberi okudum...

 Gönül isterdi ki bu haberi yayınlamadan önce benimle de irtibata geçmeniz.

 Ben KKTC’ye Nisan 2011 de kesin dönüş yaptım, bu nedenle Londra’dan kullandığım aracımı

 en doğal hakkım olarak KKTC’ye getirdim.

 Bu araç benim şahsi aracımdır ve Ejder Aslanbaba’yla hiç bir ilgisi yoktur.

 Aracın iznine gelince benim bir yıl kullanma iznim olup hiç bir not üstüne geçilmemiştir ve günü gelince gerekli işlemleri yapacağımı da belirtirim.

Dikkatinizi çekerim ki bu aracın yasal hakkı henüz bitmemiştir.

 Ben bu haberi kişilik haklarıma bir saldırı olarak kabul ediyorum.

 Benim aracımın radar borcuda yoktur her vatandaş gibi cezam olmuştur lakin

benim cezam zamanında ödenmiştir.

Gazetecilik demek tüm gerçekleri en ince detayları ile araştırıp yazmak demektir

 Lakin ben bir vatandaş olarak size soruyorum bu memlekette yazılacak o kadar sorunlar varken, henüz yasal işlemi dolmamış aracın neden haber sayıyorsunuz???

 

 BU MEMLEKETDE BAŞKA SORUNLARIMIZ KALMADIMI?

 

 SAYGILARIMLA

 

 Feray Aslanbaba”

 

Feray Aslanbaba’nın tabi ki en doğal hakkı aracını ülkemize getirmek, ancak en doğal hakkı da bu aracın gümrüğünü ödemek.

Feray Aslanbaba’nın kullanımında olan BMW marka EN 04 WZG plakalı araç 7 Ekim 2011’de Mağusa Limanı’ndan ülkemize giriş yaptı. Gümrükte yapılan işlemlerde, “Ejder Aslanbaba’nın eşidir. Uzatılamaz, gümrüklenmesi gerekir” notu yazıldı.

Feray Hanım Nisan 2012’ye kadar gümrüksüz araç kullanım için izin aldığını yazdı, lakin dün de tekrardan yaptığım araştırmalara göre, bu aracın 6 Kasım 2011’e kadar uzatılmış son izinsiz sürüşü ve evet bilgisayar sistemine“Ejder Aslanbaba’nın eşidir. Uzatılamaz, gümrüklenmesi gerekir” notu düşülmüş… Bu tarihten sonra başka bir uzatma yok kayıtlarda…  Eğer Feray Hanım, Nisan 2012’ye kadar iznim vardır diyorsa, gümrük tarafından kendisine verilen ve üzerinde uzatma sürelerinin bulunduğu sarı kağıdı bize sunmasını bekleriz. Hatamız varsa da düzeltiriz. Hatta Gümrük Müdürü’nü de bu konuda açıklamaya davet ederiz. 

Ve en önemli husus, öğrendiğim kadarıyla, yanlışsam da bu konuda da Gümrük Müdürü bizi düzeltsin, bir aileden 2 kişinin gümrüksüz araç ülkeye getirmesi, hele hele uzun süre gümrüksüz araç sürmesi yasalarımız da yok.

Son olarak da radar cezaların olduğunu yazmıştık, ödenmiş, radar cezası bulunmuyormuş buna yürekten sevindim…

 


 

 “Gülin Küçük himayelerinde gerçekleştirilen etkinlikler azaldı mı? N'oldu, afiyet ve sıhhattedir inşallah. Tatar kıstıysa parayı, himayelerinizde toplu namaz da bir çeşit etkinliktir Gülin Hanım, aklınızda bulunsun. Önümüz malum, Ramazan; arkanız malum, Erdoğan...”

 

Mutlu AZGIN’ın  profilinden

 


Mustafacık son olsun

 

“Merak içindeyim! Mustafa’cık ölürken geride bize dersler bırakacak mı? Yoksa o bilinmeyen çukurda yattığı süre içindeki sessizlik gibi derin bir sessizlik mi sürecek?

 Bir devlet için çok zor değil ki bunun önüne geçmek. Mustafa ölmeden önlemler almak ve Mustafa’ların ölmesine engel olabilmeli koskoca devlet.

 Çok zor değil topluma yönelik geniş çaplı eğitimler planlamak. Gelecekte çocuklarına istismar ve ihmalde bulunacak aileleri değiştirmeye çalışmak; bu sayede aile destek programlarını planlayıp yerel yönetimlerle organize bir şekilde çalışmak hiç zor değil. Din eğitiminden de cami küllüye inşaatlarından da çok daha gerekli bu…”

 

ÇİĞDEM DÜRÜST

 

 


 

Bir daha yaşanmasın

 

“Kanserden kaynaklanan ölümlerin artması karşısında, sadece devletin değil, sağlık örgütlerinin de ciddi araştırmalar yapması ve toplumu yönlendirici girişimlerde bulunmaları gerekir...

Kebaba meraklı insanların, haftada kaç kez mangal yakması gerektiğini kim söyleyecek?..

Mangalın özellikleri ve kömürün kalitesi nasıl olmalı?..

Enginar, domates, patlıcan hangi mevsimlerde tüketilmeli?..

Arkadaşın bahçesinde ilaçsız yetiştirilen enginar nisan ayında olgunlaşıyorsa, piyasaya ekim ayında enginar sürülmesinin ‘mucizesi’ nedir?”

 

REŞAT AKAR

 

 


 

Sosyal Hizmetler’de kriz masası kurulsun...

 

“Kuzey Kıbrıs, alışık olmadığımız, alışmak istemediğimiz suçlar bakımından en yüksek risk grubu ülkeler arasındadır.

 Kimse çıkıp aksini söylemesin.

 Somut veriler bunu çok açık olarak söylüyor.

 Sorun politik ya da duygusal söylemlerle halledilecek boyutun çok ötesindedir.

 Hiç ama hiç gecikmeden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Bağlı Sosyal Hizmetler çatısı altında kriz masası oluşturulmalı.

 Bakanlığın insan kaynağı yetersizse üniversitelerimizden ya da Türkiye’nin ilgili kuruluşlarından hatta AB’den yardım istensin.”

 

HASAN HASTÜRER

 


“Bakanların makam araçları sürekli arıza yapması sebebiyle değişmeleri gündeme geldi. Arızaların giderilmesi zamanla fazla maliyetli oldu.İhtiyaç halinde araçları değiştirme yoluna gidilecek.”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 

 

 

 


“Bu ülke nereye gidiyor, nereye götürülüyor? Çocuk Esirgeme Kurumu kendisine götürülen bu çocuğu niye kabul etmedi, cesedi bulununca Çalışma Bakanı sevgi ve şefkatlerini iletti ama zamanında nerdeydi?”

 

 

Özkan Yorgancıoğlu (CTP Genel Başkanı)

 

 


 

FOTO YORUM:

 

 

Son zamanlardaki en yaratıcı eylemi gerçekleştiren CTP Vekili Arif Albayrak’ı kutluyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1582 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler