1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ASLANBABA AMATÖR OLARAK KATKI KOYUYOR'
ASLANBABA AMATÖR OLARAK KATKI KOYUYOR

'ASLANBABA AMATÖR OLARAK KATKI KOYUYOR'

Başbakan İrsen Küçük, Başbakanlık altında oluşturulan Dış Türkler Birimi konusunda, UBP milletvekili Ejder Aslanbaba’nın birime “amatör” olarak katkı koyduğunu ifade etti

A+A-

 

Başbakan İrsen Küçük, Başbakanlık altında oluşturulan Dış Türkler Birimi konusunda, UBP milletvekili Ejder Aslanbaba’nın birime “amatör” olarak katkı koyduğunu ifade ederek, “Partimin bir milletvekili olarak bu çalışmalara katkı koyması gayet doğal. Bunu muhalefetin dillendirmeye çalıştığı gibi görmek de mümkün değil. Çünkü Ejder Aslanbaba partimize geleceği günlerde benimle yaptığı ikili görüşmelerde de bana bahsetmişti. Böyle bir beklentisi olduğunu, böyle bir birimin kurulması halinde dış Türklerle irtibatımızın çok daha sıcak olacağını ifade etmişti” diye konuştu.

Küçük, Londra’a ziyaretin yurttaşlarla yaptığı görüşmelerde böyle bir birime ihtiyaç olduğunun ortaya çıktığını, Askerlik Yasası ile de dış Türklere verdikleri önemi açık açık ortaya koyduklarını ifade ederek, bu nedenle böyle bir birimin oluşmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü bu konuda yasal düzenleme arifesinde olduğunu hazırlanan tasarının yasalaştırılmasıyla bu birimi oluşturacaklarını ifade etti.

Bu haber toplam 1037 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler