1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Aslan' sustu, öfke arttı...
Aslan sustu, öfke arttı...

'Aslan' sustu, öfke arttı...

Geçen hafta Aslanbaba’nın kullandığı araç hakkında yaptığımız araştırma belgelerini kamuoyuna sunmamamızın ardından YENiDÜZEN’in web sitesinde yayınlanan habere okuyuculardan tepki mesajları geldi. Aslanbaba, konu hakkında suskun kalmayı ter

A+A-

 

 

 

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba’nın ‘gümrüksüz aracına’ hem yurt içinden hem de yurt dışından tepkiler yağdı.

Geçen hafta Aslanbaba’nın kullandığı araç hakkında yaptığımız araştırma belgelerini kamuoyuna sunmamamızın ardından YENiDÜZEN’in web sitesinde yayınlanan habere okuyuculardan tepki mesajları geldi.

Aslanbaba, konu hakkında suskun kalmayı tercih ederken, okuyucular, Aslanbaba hakkında çeşitli iddialarda bulunarak, Başbakan, milletvekilleri, polis ve İngiliz Elçiliği’ne iddialar hakkında soruşturma yapmak için çağrıda bulundu.

İşte, okuyucu yorumları:

 

 

Ahmet Derviş:

“Ne yorum bekle ne de açıklama.

Gardaşcığım  sen da çok safmışsın…

Bunnar da ne arar be o dürüstlük da çıkacaklar da açıklama yapsınlar.

Sen daha çok beklersin.

Burası muz cumhuriyeti.

Buralarda kimse kimseye hesap vermez.

Yapanın da yanına kalır.

Birkaç hafta sonra bu yazılan çizilenler de unutulur.

Hayıf bizlere ki her geçen gün kafayı yeyiyoruk bu memleket de...”

 

Utanmaz Adam:

“Allah’ını dinini imanını peygamberini seven varsa bir şeyler yapsın lütfen.

Aciz taciz bir hale geldik artık.

Ey UBP hükümeti, yakındır İngiliz sizden şikayetçi olacak ki bu adamı kollarsınız.

 Ve de yerin dibine gireceksiniz

Bu kadar mı kaptırdınız kendinizi iktidar hevesine?

 Yazıklar olsun size de ideolojinize de sizi başımıza seçen zihniyetlerimize de...”

 

Yağız Adal:

“Kötülüğün zaferi için gereken tek şey iyi insanların hiçbir şey yapmak olmasıdır. (Edmund Burke)”

 

İngiliz Tokadı:

“Yakındır bu UBP hükümetini İngiliz makamları yerin dibine sokacak.

Bunnara dersini biz veremedik, İngiliz versin mademki da.”

 

Hasan Vatansever:

“Başbakanımızdan ve Gümrük Müdürü’nden açıklama bekliyoruz.”

 

Ahmet Ali:

“İngiltere’de borçla araba alındığında bu borç ödenene kadar arabanın koçanı borcu veren bankada kalır ve bu arabanın borcu ödenmeden satışı kanuna aykırıdır(Kıbrıs’ta da ayni kanun vardır.) Çünkü malin mülkiyeti kullanıcıda değil hala borcu veren kurumdadır. Bu arabanın başkasına satılması ve kalan borcun bankaya ödenmemesi halinde banka arabaya el koyabilir başka bir memlekette olsa bile bu uluslar arası suç sayılıp İngiliz polisi bizim polisle işbirliği yapıp buna el koyabilir, geçmişte bunlar yaşandı!”

 

Vay Gavvolem:

“Aslanbaba, serbest dolaşır üstelik de milletvekilliği yapar KKTC’de yani?

E bardon,hem da ne bardon!!!

Hem da bravo  ki  hepsimizinan zeflenir da biz da buna müsaade ederik.”

 

Fevzi Kibrisli:

“Vallahi Aslanbaba rezil etti bizi, bu gibi insanlar nasıl milletvekili oluyorlar. UBP onu hemen ihraç etmeli yoksa onların şerefi da çökecek.

 İngiltere’deki finans şirketine bildirilsin, araba Kuzey Kıbrıs’ta, hemen yasal işlem başlatılsın.

 Gümrük Müdürü da araştırılsın, hata yapmışsa görevden alınsın.”

 

Mehmet Ali:

“Ben İngiltere’de yasayan bir kişi olarak, bazı yorumcu arkadaşlarımız, İngiliz sistemini iyi bilmiyor diye düşünüyorum.

 Fark etmez Aslanbaba ve ya kimin üstüneyse bu araba, belgede diyor ki, bu arabayı almayın!!!! yani ya Aslanbaba ve ya başka bir şahıs bu arabayı aldığında hiçbir araştırma yapmadı mı, diyelim ki  galeriden aldı bu defa onlar sorumlu olur. Çünkü onlar bu tür araştırmayı hemen kendileri üye olup araştırma merkezinden ararlar. Bu arabanın ödemeleri yapılmadı ve bu araba İngiltere’de gözüküyor yani kim bu arabayı KKTC’ye götürdüyse export olduğunu devlete belirtmedi. Belirtse yurt dışına çıkaramaz ödemeden ve bu araba İngiltere’den sürülerek çıktı. Çünkü gemi ile çıksa tüm evraklar kontrol edilir! İlginç değil mi niye Aslanbaba bu arabayı niye şimdi sürmüyor.

Finans şirketi kimin adınadır söylemez İngiltere kanununa göre. Ama araştırmalarda gördüğünüz gibi hem arabanın yurtdışına çıkarıldığını göstermez koçanda (Yurtdışına gidecekse araba export bölümü doldurulur ve geri dvla verilir. Bu araba İngiltere’de olduğunu ve İngiltere’de electronik system olduğu için sigortasız gösterir. Hem araştırmada hem de finans şirketinin verdiği bilgi araba aranmaktadır ve taksitleri ödenmemiştir. Yani araba hırsızlıktır. Kim isterse araştırabilir.”

 

Polis'e Davet:

“Adalet!

Hemen ŞİMDİ!”

 

Salih Girne:

“Garkarialar çöktü memleketin üzerine habire mammarizma, habire mammarizma. Allah doyursun gözünüzü bir avuç toprağıyla. İnsan utanır. Memleketin yarısından fazlası asgari ücretle açlık sınırında bunlar da keyfa mal bulmuş mağribi hesabı...”

 

Yeter Artık:

“Avukat Barış Mamalı demişti ki vatandaşın da tutuklama yapma yetkisi var. UBP hükümetinin polisinin görevini yapmadığı ortada. O zaman bir hayırsever vatandaş çıkıp tutuklasa ya… Bu adamla ilgili haberlerden ruh hastası olacağız yakında.UBP sağolsun...”

 

Aydın Kalemşör:

“Bu arabalar İngiltere’de asgari ücretle çalışan herkes tarafından alınabilir..

Yani öyle ahım şahım bir şeyler değiller…

Ne yolsuzluk ne de usulsüzlük yapmaya hiç de değmezdi ASLINDA..

Bu kadar mı düşmüş bizim milletvekilimiz?

Yoksa, bir türlü adına koçan alamamış DEVLET'imize de, arabasına bir türlü koçan alamamış vekiller mi yakışır dersiniz?”

 

Emin Giritli:

“Kısacası bu araç kaçak, çalınmış bir araç. Çalınmış ve yasal olarak devri

engellenmiş, yasaklanmış. Peki güzel de, bizi böyle milletvekilleri mi yönetiyor, yasalar yapıyor.

Devleti idare ediyor, kontrol ediyor. VAAAAAY anam, babam başımıza gelenler...”

 

Kıbrıs dışında utanç içerisinde yaşayanlardan biri:

“İngiltere’de araçların neredeyse tümü, finans şirketleri ile yapılan borç senetleri ile satın alınır. Anlaşılan aylık ödeme primleri aksatmadan yapıldığı sürece, araba sahibi aracını istediği gibi kullanma hakkına sahiptir. Özel şahıslardan alınan araçlarda, eski sahibi taksitlerini aksattığı takdirde, fınanas şirketleri, polis kanalı ile araca el koyma girişimi başlatır. Bu da yeni alıcının başını ağrıtır. Bu yüzden, araç alınırken birkaç pound ödeyerek,araç hakkında tüm bilgileri öğrenebilirsiniz Aslanbaba'nın bu aracı Dealer'den mi yoksa özel şahıstan mı satın aldığını bilmiyoruz. Ama koçanda belirtilmekte.

 Şimdi akla Şu soru geliyor;Uzun süre İngiltere’de yaşamış, millet vekili olmuş bir özel girişimcinin bu prosedürlerden bihaber olmasına imkan ve ihtimal var mı? Böyle bir kişinin böyle matrak işler içerisinde yer alması gerçekten Çok düşündürücüdür..

 Şimdi ben, Başbakan'a soruyorum; bizim adımıza ihya ettiğiniz birimin başına koyacak başka biri yok mu o ülkede?”

 

 

İade Edin :

“UBP hükümetine yazıklar olsun...

Madem ki TC kökenli bu KKTC vatandaşını bizim hükümetimiz yargı önüne çıkaramıyor, bırakalım da İngiliz Elçiliği olaya el atsın.

 Ne de olsa Aslanımızın İngiliz vatandaşlığı da var.

İngiliz Elçiliği’ne sesleniyorum;

Vatandaşınızın iadesini talep edin...”

 

Tamer Zaim:

“Bu genellikle hırsızların ve dolandırıcıların uyguladığı klasik bir yöntemdir. Finans şirketinden borç alınarak araba satın alınır. Finans şirketi doğal olarak koçana satılamaz diye şerh düşer. Daha sonra araba ya çalınarak ortadan kaybolur, ya da geri dönmemek üzere ülke dışına çıkarılır. Uluslar arası hukukun ulaşamadığı bir ortama ihtiyaç vardır ki araç orada kullanılmaya devam edilsin. Araştırılması gerekenler şunlardır. Finans şirketine olan borcu kim aldı? Taksitleri kim ödedi veya halen ödüyor mu? Araba için çalıntı ihbarı yapıldı mı? Araç ülke dışına çıkarılmadan finans şirketinden izin alındı mı?

 

Barış Kıbrıslı:

“Öncelikle İngiltere’de bankadan kredi çekerek araba alan biri olarak bildiğim kadarıyla burada yaşayan bazı Türklerin ve Kıbrıslıların finans şirketleri yada banka üzerinden kredi alıp daha sonra koçanı 2-3 farklı isme değiştirdikten sonra finans şirketinin aracın adresine ulaşamamasını sağlayıp yurt dışına çıkarılması sağlanmaktadır veya İngiltere içerisinde maliyetinin çok daha altındaki bir fiyata satılmaktadır. Kredi ile araç alan şahıs iste gelecek 5-6 sene boyunca herhangi bir araba yada aracı kredi ile alamamaktadır. Daha sonra kara listeden çıkartılmaktadır bu şahıslar böylece yeniden kredili araç alabilmektedir. Kısacası Aslanbaba’nın aracı muhtemelen ucuz fiyata kapattığı yada başkasının adına kredi ile alınmış bir araçtır. Aksi takdirde krediyi alan şahıs araç sahibi olarak aracı İngiltere dışına ancak sürerek Fransa üzerinden çıkarabilir.”

 

İngiliz Kemal:

“İngiliz adaleti devreye girsin...”

 

Ural Enisiz:

“Ortada bir suç var. Polisin neden eli kolu bağlı? Gümrük müdürü denen zaat niye Aslanbaba’ların suçuna ortak olma çabasında? Madem ki belgeler ortada, dürüst bir şekilde tabii ki orası henüz belli değil, çıksın ortaya ve kendisini savunsun en azından. Ey Allah’ım ne günlere kaldık su KKTC denen aldatmacada.  Fayka hanim siz bu belgeleri İngiliz Elçiliği’ne sunun, gerisini hiç merak etmeyin.”

 

Susma açıkla:

“Sayın Aslanbaba bu araçlarla ilgili olarak en fazla bilgiye sahip kişidir.kamuoyuna bir açıklama yapma borcu vardır ve susarsa eğer ilgili iddiaları da kabul etmiş olur.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2180 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler