1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ASKERLİK YASASINA İVEDİLİK
ASKERLİK YASASINA İVEDİLİK

ASKERLİK YASASINA İVEDİLİK

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı üzerindeki görüşmelerini bugün de sürdürüyor. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer başkanlığında saat 11.30’da ikinci denemesinde toplanan Genel Kurul’un bugünkü gündeminde

A+A-

 

 

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 2012 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı üzerindeki görüşmelerini bugün de sürdürüyor.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer başkanlığında saat 11.30’da ikinci denemesinde toplanan Genel Kurul’un bugünkü gündeminde, 114 milyon 728 bin 482 TL olarak öngörülen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile 149 milyon 210 bin 335 TL olarak öngörülen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçeleri bulunuyor.

Genel Kurul’da ilk olarak Başbakanlığın Askerlik (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesi istemi oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

Daha sonra CTP Milletvekili Abbas Sınay’ın Askerlik (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin komitede ivedilikle görüşülmesi ele alındı.

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu lehte söz alarak, askerlikle ilgili sorunların bir kısmını çözeceğini belirterek, profesyonel askerliğin toplumun gündemine getirilmesini istedi.

Başbakan İrsen Küçük de, Askerlik Değişiklik Yasa Tasarısı’nın ivediliğinin oy birliğiyle onaylanmasıyla ilgili teşekkür etti.

Askerlik konusunda yapılan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını dünkü birleşimde söylediğini ifade eden Küçük, “Biz sözümüzü tuttuk ve tasarıyı parlamentoya gönderdik” dedi.

Küçük, askerlik konusunda komiteye fazla iş bırakmayacak şekilde çalıştıklarını ve koordinasyon kurulunun da toplandığını anımsatarak, tasarıyı en iyi şekilde hazırlamaya çalıştıklarını söyledi.

Tasarının yüzde 90 üzerinde değişmeyecek şekilde geçeceğine olan inancını dile getiren Küçük, profesyonel askerlik konusunda da, “Bir başlangıç yapıldı. Çalışmalarımız devam ediyor. Süratle profesyonel askerliği gerçekleştirme çalışmalarımız sürecektir” dedi.

Konuşmaların ardından Abbas Sınay’ın önerisi de oy birliğiyle kabul edildi

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler