1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Asker futbolcu konusu ve şike
Asker futbolcu konusu ve şike

Asker futbolcu konusu ve şike

Aklın yolu birdir. Hafta sonu asker futbolcuların maç iznine çıkamaması konusunu, hem televizyon programımda ve hem de köşe yazımda irdelemiştim. Bu konunun, kulüpler arasında haksız bir rekabet oluşturduğunu ve bunu halledilmesi gerektiğini belirtmiştim

A+A-

                           

 

Aklın yolu birdir. Hafta sonu asker futbolcuların maç iznine çıkamaması konusunu,  hem televizyon programımda ve hem de köşe yazımda irdelemiştim. Bu konunun, kulüpler arasında haksız bir rekabet oluşturduğunu ve bunu halledilmesi gerektiğini belirtmiştim. Ve demiştim ki, ligin bitimine 7 hafta kala, dünyanın bizlere uyguladığı spor ambargosuna rağmen, kulüp yönetimlerinin ceplerinden harcadıkları paralarla ülke futbolunu ileriye taşımak ve gençlerimize özverili bir şekilde hizmet etmeye çalışırlarken, bu kararın kulüpler arasında haksız rekabet sağlayacağını belirtmiştim. Bir an önce ve zaman kaybetmeden federasyon başkanının konu ile ilgili sakıncaları anlatmak üzere Güvenlik Kuvvetleri Komutanı’ndan randevu almasını, haksız rekabetten dolayı doğacak anomaliyi kendilerine anlatmasını vurgulamıştım.

Sonuç olarak çağrımıza kulak veren federasyon, hafta içerisinde GKK’lığından randevu alınmış ve yapılan ziyarette, asker futbolculara maç izinlerinin yeniden sağlanmasını karara bağlamıştır. Demek ki derdinizi anlattığınız zaman sizi anlayabilen ve derdinize çare bulabilen komutanların olduğunu bilmemiz gerekiyor. Sayın komutana bu anlayışından dolayı teşekkür etmek lazım.

Federasyon bu konuda doğru bir adım atmıştır. Liglerin bitimine kısa bir süre kala, her kulübe eşit mesafede olup haksız menfaat sağlayacak her türlü girişimin karşısında olduğunu göstermelidir. Kulüpleri mağdur edecek her hareketi titizlikle takip edip anında müdahale etmek zorundadır. Ülke futbolunu idare etmek ve ileriye taşımak hak ve adaleti eşit şekilde uygulamak federasyonun asli görevi olmalıdır.

Asker futbolcuların izin konusundaki hassasiyetinizi takdir etmekle beraber, şike konusunda da aynı titizlik ve hassasiyeti göstermenizi ve erken sonuçlandırmanızı bekliyorum. “Geç gelen adaletin adalet olmayacağı” gerçeğinden hareketle, bir an önce bu olayı da sonuca bağlamanız gerekiyor.

Kararlı, cesur ve prensip sahibi olmanız, yaptığınız işte başarı sağlamanızın en önemli unsurudur. Kulüplerin güvenini kazanmak, adalet terazisinin eşit ve dengeli tutmak, alacağınız kararlarla alakalıdır. Ülkedeki en önemli soruna el atmak ve şike konularının üzerine kararlılıkla yürümek sizi daha güçlü kılacaktır. Belki şike illetini kökünden temizleyemeyeceksiniz ama caydırıcı cezalarla şikeye tevessül edecek olanların belini kırmış olacaksınız.

Temiz futbol ve temiz gençlik yaratmak, alacağınız kararlarla ortaya çıkacaktır. Sporun etik ve ahlaki kurallarına uymayan her kim olursa olsun gözünün yaşına bakmayın. Bu konuda vereceğiniz caydırıcı cezalar emsal teşkil etmelidir. Korkmayın olayların üzerine cesur adımlarla yürüyün. Bilin ki bu konuda herkes sizi destekleyecektir.

Asker futbolcular konusunda atmış olduğunuz adımda ne kadar doğruysanız, şike konusunda atacağınız adımda o kadar doğru karar verin. Bekleyip göreceğiz...  

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler