1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ASİL NADİR'E DESTEK VERMELİYİZ'
ASİL NADİRE DESTEK VERMELİYİZ

'ASİL NADİR'E DESTEK VERMELİYİZ'

Ertuğruloğlu, Kıbrıs Türk halkının, yaşamakta olduğu hukuk sürecinde işadamı Asil Nadir’in yanında olup, kendisine destek vermesi gerektiğine inanç belirtti.

A+A-

 

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs Türk halkının, yaşamakta olduğu hukuk sürecinde işadamı Asil Nadir’in yanında olup, kendisine destek vermesi gerektiğine inanç belirtti.

Ertuğruloğlu yaptığı yazılı açıklamada, işadamı Asil Nadir’in İngiltere’de kendi arzusuyla adalet karşısına çıkması sürecinin, hapis cezasıyla sonuçlanmasının üzüntü verici olduğu kadar, düşündürücü olduğunu da kaydetti.

Asil Nadir’in, uzun yıllar uluslararası piyasalarda önemli başarılar göstermiş, kazancıyla kendi ülkesinde yatırımlar yapmış bir Kıbrıs Türkü olduğuna dikkat çeken Ertuğruloğlu, Nadir’in, Kıbrıs Türk halkının ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomik gücünü büyük bir hızla yükseklere çıkarttığını, çok sayıda insana iş imkanı sağlayarak, üretilen ürünlerin değerini yükselttiğini söyledi..

Ertuğruloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Böylesi bir yükselişin başta Güney Kıbrıs olmak üzere, birçok çevrenin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’la ilgili politikalarıyla ters düşmesi, uluslararası bir ticari kuruluşun, siyasi amaçlarla yıpratılması sonucunu getirmiştir.

Bu aşamadan sonra istinaf düzeyinde sürdüreceği savunma sürecinin, Sayın Nadir’in aklanmasıyla sonuçlanması en büyük dileğimizdir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 902 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler