1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLAR AÇLIĞA MAHKUM'
ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLAR AÇLIĞA MAHKUM

'ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLAR AÇLIĞA MAHKUM'

BKP, asgari ücrete üç yıldır artış yapılmadığını, çalışanların açlığa mahkûm edildiğini belirterek, hükümeti eleştirdi.

A+A-

 

 

Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesi Salih Efendi, “asgari ücret insanca yaşama olanak sağlayacak, çalışanların harcadığı emeği karşılayacak düzeye çekilmelidir” dedi.

Birleşik Kıbrıs Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Salih Efendi, yaptığı yazılı açıklamada, asgari ücrete üç yıldır artış yapılmadığını, çalışanların açlığa mahkûm edildiğini belirterek, hükümeti eleştirdi.

“Neredeyse her gün her alanda yaşanan astronomik zam ve vergilerle yaşam kalitesi aşağıya çekilen çalışan kesimlerin, sefalet ücreti olan asgari ücrete üç yıldır artış yapılmaması nedeniyle açlık ve yoksulluk içerisinde bulunduğunu” ileri süren Efendi, “Dışarıdan gelen insanlar bu ücretle memnuniyetle çalışıyor. Asgari ücrete çok da takılmamak lazım” diyen Maliye Bakanı Ersin Tatar’ı eleştirdi.

UBP hükümetinin ekonomik krizi derinleştirerek, çiftçi, hayvancı, esnaf ve çalışan kesimlere büyük bedeller ödetildiğini savunan Salih Efendi iddialarına şöyle devam etti:

“Sermaye takımının ve hükümetin çalışanları sefalet içerisinde yaşama mahkum etmeleri bir insanlık suçudur. Kendi anayasasını bile tanımayan bir hükümetle karşı karşıyayız. Anayasa’ya aykırı olmasına rağmen, emekliden astronomik oranlarda vergi alan, hayvancıyı, çiftçiyi, esnafı iflasın eşiğine getiren, ağır zam ve vergileri acımasızca hayata geçiren, kamu kurumlarını tek tek satılığa çıkaran UBP hükümeti Kıbrıs Türk toplumunu yok etmeyi amaçlamaktadır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 541 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler