1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İVEDİ TOPLANMALI'
ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İVEDİ TOPLANMALI

'ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU İVEDİ TOPLANMALI'

Kutalmış, asgari ücretin artırılmamasını eleştirerek, asgari ücretlinin hayat pahalılığı karşısında korumasız bırakıldığını söyledi

A+A-

 

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, asgari ücretin artırılmamasını eleştirerek, asgari ücretlinin hayat pahalılığı karşısında korumasız bırakıldığını söyledi.

 

Kutalmış, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ivedi olarak yeniden toplanarak asgari ücreti DPÖ’nün açıkladığı % 14.72 oranındaki hayat pahalılığına göre belirlemesini istedi.

 

“Elektrik, tüp gaz ve akaryakıt başta olmak üzere, iğneden ipliğe zam yaparak vatandaşların ekonomik olarak boğazını sıkan hükümetin, diğer yandan da asgari ücreti artırmayarak çalışanlara bir darbe daha vurduğunu” savunan Kutalmış, “Hükümet aldığı bu kararla çalışanlara bir darbe daha vurarak, kaderlerine terk etmiştir” dedi.

 

Kutalmış yaptığı yazılı açıklamada, Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) tarafından 2011 yılı içerisinde gerçekleşen hayat pahalılığı oranının %14.72 olarak açıklandığını anımsatarak, bu oranın toplam harcamalarının % 50’den fazlasını gıda için yapan asgari ücretli için çok daha yüksek olduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler