1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ASGARİ ÜCRET KOMİSYONU TOPLANIYOR'
ASGARİ ÜCRET KOMİSYONU TOPLANIYOR

'ASGARİ ÜCRET KOMİSYONU TOPLANIYOR'

Kamu-İş, ocak ayında toplanan Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun asgari ücreti 1300 TL bırakmasına yaptığı itiraz üzerine Komisyon’un yarın saat 10.00’da toplanacağını açıkladı

A+A-

 

 

Kamu-İş, ocak ayında toplanan Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun asgari ücreti 1300 TL bırakmasına yaptığı itiraz üzerine Komisyon’un yarın saat 10.00’da toplanacağını açıkladı.

Kamu-İş Genel Başkanı Sami Dilek, komisyonun 5 Ocak ve 12 Ocak tarihlerinde yaptığı toplantılarda işçi ailelerinin insanca yaşamı için gereksinimlerini, işçi ücretlerinin genel düzeyini, hayat pahalığını ve genel seyri, verimlilik, istihdam ve devamlılık gibi ekonomik faktörleri dikkate almadan rakamı saptadığını kaydetti.

Dilek, bu nedenle 30 Ocak’ta Asgari Ücret Yasası’nın gereği olarak Kamu-İş’in itirazını yaptığını ve Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun çarşamba günü toplanacağını belirterek, “Umarız ülkemizin hayat pahalılığı koşulları, maaş ve ücretlerdeki değer kayıplar ile son zamanlarda gerçekleşen zamlar da dikkate alınarak yeni bir asgari ücret saptanır. Kamuoyu ve asgari ücretle çalışan kesim bunu merakla bekliyor” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 876 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler