1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Arzu ve istek
Arzu ve istek

Arzu ve istek

Tatlısu, kendi evinde oynadığı karşılaşmalarda sekizinci hafta oynadığı Yenicami maçına kadar kalesinde gördüğü tek golün dışında gol görmemişti. Bu golden sonra onuncu hafta kendi evinde oynadığı Lefke karşısında kalesinde beş gol, dün oynadığı onbirinc

A+A-

 

 

Tatlısu, kendi evinde oynadığı karşılaşmalarda sekizinci hafta oynadığı Yenicami maçına kadar kalesinde gördüğü tek golün dışında gol görmemişti.

Bu golden sonra onuncu hafta kendi evinde oynadığı Lefke karşısında kalesinde beş gol, dün oynadığı onbirinci hafta maçında Cihangir karşısında ise kalesinde üç gol gördü.

Dün izlediğim Tatlısu’da arzu ve istek hiç yok. Hatta ve hatta dün özellikle ilk yarıda Cihangir, Ali Bayır’la bulduğu pozisyonları değerlendire bilse fark daha da büyük olurdu.

Maçın ilk dakikasından itibaren oyuna arzulu ve istekli başlayan Cihangir takımı yedinci dakikada öne geçti ve soldan özellikle Fırat’ın getirdiği toplar yerini bulsa, Ali Bayır da bulduğu pozisyonları harcamasa Cihangir karşılaşmayı çok daha farklı kazanabilecekti.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Tatlısu daha arzulu oynasa da bu arzu ve istek sadece golü bulana kadar sürdü. Maçın 57’nci dakikasında eşitliği sağlarken, iki dakika sonra topu filelerinde görmesi arzu ve isteklerini tamamen bitirdi. Bu tükeniş, maçta kazanma arzusu içerisinde olan Cihangir’e üçüncü golü de getirdi.

Tatlısu takımının dünkü görüntüsünde, yabancı futbolcularının yanı sıra genç Ali Akbulut ve Nurettin’in dışında, koşan oyuncu nerede ise yoktu.

Saha zemini çok kaygandı, bırakın koşmayı yürümek bile zordu. Fakat Cihangir’in arzu ve isteği, öyle bir sahada koşmasına imkan verirken, karşılaşmadan galip gelmesini de sağladı.

Kupa maçı dahil olmak üzere son beş maçtır kaybetmeyen Cihangir takımında şu an işler tıkırında gidiyor. İlk haftalarda oynadıkları maçlardan aldıkları kötü sonuçlar oyuncuların morallerini bozsa da, yönetim ve teknik heyetin yerinde müdahale etmesi ile moraller yerine gelirken, ardı ardına kazanılan maçlar da yüzlerin gülmesine neden oldu.

Tatlısu takımını, belki de kadro zenginliğinin olmaması bu duruma düşürdü. İki hafta sonra ilk yarı tamamlanacak. Bu durumu Tatlısu takımı iyi değerlendirmeyi başarır, kadrosunu zenginleştirirse o zaman ligin sonunda rahat nefes alır. Yok devre arasında takım yeterlidir, hiçbir şey yapmaya gerek yok dendiği anda ise Tatlısu takımı ligin sonunda kötü günler yaşayabilir.

Cihangir takımı bu arzulu ve istekli tutumunu sürdürmeye devam ettiği takdirde ligin üst sıralarını zorlar.

Karşılaşmanın hakemi Ulus Sediral, oyun içerisinde futbolculara çok iyi niyetli davranarak kart göstermedi. İlerleyen haftalarda karşısına kötü niyetli futbolcular çıkarsa bu iyi niyeti başına dert açabilir. Dün iyi bir maç yönetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 914 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler