1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ARUCAD Burs ve Yetenek Sınavları 21-22-23 Haziran’da
ARUCAD Burs ve Yetenek Sınavları 21-22-23 Haziran’da

ARUCAD Burs ve Yetenek Sınavları 21-22-23 Haziran’da

ARUCAD’dan Üniversiteye Kayıt Yaptırmaya Hak Kazanan Tüm Öğrencilere Burs Olanağı

A+A-

ARUCAD, 21-22-23 Haziran’da yapılacak Burs ve Yetenek Sınavlarıyla sanat,tasarım ve iletişim eğitimi almak isteyen ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor. İlk akademik yılına özel, Üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm öğrencilerine %100 veya %50 burs olanağı sunacak olan ARUCAD, Girne Yerleşkesinde düzenlenecek burs ve yetenek sınavlarında aday öğrencilerin portfolyolarını değerlendirecek ve sanat-tasarım-iletişim eğitimi için attıkları ilk adımda yanlarında olacak.

2018-2019 Akademik Yılında ilk öğrencilerini almaya hazırlanan Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi, sanat ve iletişim eğitimi almak isteyen lise öğrencilerini geçtiğimiz üç ay boyunca çeşitli lise ziyaretleri, etkinlikler ve sergilerin yanı sıra 7-8 Mayıs’ta düzenlediği Portfolyo ve Meslek Tanıtım Günleri etkinliği ile bilgilendirmişti. ARUCAD, 21-22-23 Haziran’da Girne’deki Yerleşkede yapılacak Burs ve Yetenek Sınavlarıyla yaratıcı ve yetenekli öğrenci adaylarını yakından tanımayı amaçlıyor.  

2018-2019 akademik yılı güz dönemi kayıtları için planlanan Burs ve Yetenek Seviye Belirleme Sınavı her fakülte için farklı tarihlerde yapılacak. 21 Haziran’da Sanat Fakültesi, 22 Haziran’da İletişim Fakültesi ve 23 Haziran’da Tasarım Fakültesi için sınav düzenlenecek. Sınavların saat 10:00’da başlayacağı, adayların en geç saat 09:30’da Üniversite’de olmaları ve kimliklerini yanlarında bulundurmaları istendi. Aday öğrenciler canlı veya cansız modelden çizim sınavının yanı sıra ilgi ve motivasyonlarını içeren niyet mektubu ile portfolyolarını da ARUCAD öğretim üyeleriyle paylaşma fırsatı bulacak.

Burs ve Yetenek Sınavı sonuçları, sınava katılan öğrenci adaylarına, 26 Haziran 2018 tarihinde Üniversitenin web sitesi www.arucad.edu.tr üzerinden duyurulacak. 

ARUCAD Rektörü Prof. Dr. Turan Aksoy, yaptığı açıklamada öğrencilerin ilgi ve motivasyonlarını içeren niyet mektubu ile portfolyolarının değerlendirme için çok önemli bir kriter olduğunu belirterek öğrencilere şu mesajı iletti: “Portfolyo dediğimiz dosyanız, ilgilendiğiniz konuları, çizme biçimlerini, kullandığınız kelimeleri, fotoğraf çektiğiniz saatleri, video çekmeyi sevdiğiniz yerleri bize gösterir. Sizleri, bu ilgileriniz ve meraklarınız üzerinden ve bunları somutlaştırmak için yaptığınız çalışmalarda gösterdiğiniz beceriler üzerinden tanımak, sanat ve tasarım eğitimi için iyi bir başlangıç olur, olabilir. Niyet mektubu ise sanat ve iletişim alanında hayatınızın önümüzdeki dört yılını bu alanda geçirme heyecanınızı, kararlığınızı ve amacınızı anlamak istediğimiz bir yazı olacak.” Prof. Aksoy ARUCAD’ın, ilk akademik yılına özel, Üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm öğrencilere %100 veya %50 burs olanağı sunulduğunu da sözlerine ekledi.  

İlk öğrencilerini almaya hazırlanan ARUCAD, Sanat Fakültesi, Tasarım Fakültesi ve İletişim Fakültesi olmak üzere sanat ve tasarım odaklı bir eğitim vermeyi ve bölgede lider bir eğitim kurumu olmayı amaçlıyor.

Bu haber toplam 1009 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler