1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ARTTHERAPY' SERGİSİ AÇILDI
ARTTHERAPY SERGİSİ AÇILDI

'ARTTHERAPY' SERGİSİ AÇILDI

Bahar Çıralı ve 4 yaş üstü çocukların resim ve seramik çalışmalarından ve atık malzemelerden ürettikleri sanatsal çalışmaların yer aldığı sergi 28 Ağustos’a kadar gezilebilecek

A+A-

 

 

 

 

Birinci “Arttherapy” Sergisi, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer tarafından izlenime açıldı. Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) dün akşam saat 19.00’da açılan sergide, Arttherapy kurucusu Ressam ve Sanat Terapisti Bahar Çıralı ile birlikte 4 yaş ve üzeri birçok Arttherapy üyesinin resim ve seramik çalışmaları ve atık malzemelerle ürettikleri sanatsal çalışmaları sergileniyor.

Geliri Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV)’e bırakılacak sergi, 28 Ağustos’a kadar mesai saatleri boyunca izlenebilecek.

 

ÇIRALI: “BİR ŞEYLER YARATIYORSAK PAYLAŞMALIYIZ”

Sanat Terapisti Bahar Çıralı açılış öncesi yaptığı konuşmada, paylaşımın önemine dikkat çekmek için ve “Eğer varsak ve bir şeyler yaratıyorsak bunu paylaşmalıyız” düşüncesiyle serginin düzenlendiğini belirtti.

Çıralı, serginin ihtiyaçtan doğduğunu ve sergideki çalışmaların onları yaratanları tatmin edici nitelikte olduğunu belirtirken, sergi gelirinin farklı gelişen bireyler adına ÖZEV’e bırakılacağını ifade etti.

Çıralı duyarlılık yaratmak ve bireylerin daha sağlıklı ve kaliteli bir ortamda yetişmesini sağlamayı arzuladıklarını da ekledi

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler