1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ARTIŞ YOKSA, PROTOKOL MASASI NİYE KURULDU?'
ARTIŞ YOKSA, PROTOKOL MASASI NİYE KURULDU?

'ARTIŞ YOKSA, PROTOKOL MASASI NİYE KURULDU?'

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, Maliye Bakanı Ersin Tatar'ın “maaş artışı yok” açıklamasını eleştirerek, sendikaların niçin görüşmeye çağrıldığını sordu

A+A-

 

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, Maliye Bakanı Ersin Tatar'ın “maaş artışı yok” açıklamasını eleştirerek, sendikaların niçin görüşmeye çağrıldığını sordu.

Özkardaş yaptığı yazılı açıklamada, “Ekonominin uçtuğunu, 2010-2011 yıllarında yüzde 8,5 büyüdüğümüzü iddia edenler, bu büyümenin hangi kesimlere gittiğini de açıklamalıdırlar” dedi.

Maliye Bakanı’nın ”imkânımız yok” derken ekonomiyle ilgili sorularına yanıt vermediğini iddia eden Özkardaş, sorularını şöyle sıraladı:

“Batık bankalardan hortumlanan ve faizleriyle birlikte 500 milyon dolara yakın olduğu söylenen paraları çalanlardan neden hesap sorulamıyor ve dosyaları saklanıyor? Kalkınma Bankasından ve diğer bankalardan usulsüzce alınan ve ödenmeyen 300 milyon TL üzerindeki çalınan paralar neden alınamıyor ve dosyaları saklanıyor? Yılda en az 200-300 milyon TL olan kayıt dışılık ve vergi kaçakçılığı için neden hiçbir şey yapılamıyor?”

Özkardaş, “Bu soruların yanıtları olumlu olsa ve çözülse, asgari ücretli de, memur da, emekli de, esnaf da, üretici de, yatırımcı da özel sektör de rahatlar, ekonomi nefes alırdı” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 456 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler