1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Artık play out düşünülmeli
Artık play out düşünülmeli

Artık play out düşünülmeli

İkinci devre arifesinde bir çok transfer yapan Tatlısu, bu devrede bir türlü istenilen performansı ve beklenen galibiyetleri yakalayamıyor. Kadro derinliği arttıktan sonra ikinci devrede ilk devredeki gibi iyi işler yapabileceğini beklediğimiz Tatlısu, m

A+A-

 

İkinci devre arifesinde bir çok transfer yapan Tatlısu, bu devrede bir türlü istenilen performansı ve beklenen galibiyetleri yakalayamıyor.

Kadro derinliği arttıktan sonra ikinci devrede ilk devredeki gibi iyi işler yapabileceğini beklediğimiz Tatlısu, maalesef bu beklentileri karşılayamıyor.

Bir tek Gönyeli karşısında elde edilen galibiyet dışında kayda değer olumlu bir gelişme yok Tatlısu’da ve bu gidişat play out maçlarını gösteriyor.

Ligde bir hedefi kalmamış, bu maç öncesi eksik oyuncuları bulunan Doğan Türk Birliği karşısında en azından 1 puan almaları gerekirdi. Hele hele bir de maçın içerisinde sakatlıklardan dolayı yaptığı zorunlu değişikliklerden dolayı daha da sıkıntılı bir duruma girmiş rakibi karşısından 1 puanı almalıydı diye düşünüyorum. Ama bunu sağlayacak bir oyun sergileyemediler. İlk devresi golsüz eşitlikle tamamlanan karşılaşmanın ikinci devresine istekli başlasalar da, Tatlısu hücuma yüklendikçe geride boşluk verdi. Bu boşluklardan bir tanesini de ligin en deneyimli oyuncularından birisi olan Raif Selden’e verirseniz, bu hatayı affetmez. Öyle de oldu.

İlk golden sonra yine aynı şekilde bilinçsizce yüklenen Tatlısu, bu kez ani bir atakla kalesinde golü gördü ki golü kaydeden Salih, gün içerisinde iyi işler yapan bir isim. Skor 2-0’a geldikten sonra kalan 10 dakikada ne yapsanız fayda etmez. Taner’in uzatmalarda bulduğu gol sadece teselli sayısı oldu.

Artık Tatlısu hesaplarını play out maçlarına göre yapmalıdır. Bu dakikadan sonra oynayacakları Lefke ve Cihangir deplasmanı ile kendi evinde Kaymaklı ile deplasmandaki Çetinkaya maçlarına odaklanmalıdırlar. Bu maçlardan ne kadar puan toparlarlarsa play out’a rahat bir şekilde girerler. Ama her biri zorlu rakipler.

Doğan Türk Birliği’ne gelecek olursak, bugünkü oyundan ziyade gençlerin sahada gösterdikleri performans takdir edilmeli. Ligde hedef kalmayınca gençlere yönelmek güzel bir hamle ve bu çocukları yavaş yavaş kazanıyor kulüp. Tıpkı birkaç yıl önce Ahmet Saygı ve Aydın Aygın örneğinde olduğu gibi. Özellikle Esosso’nun oyundan çıktığı 23’üncü dakikadan sonra oyuna dahil olan Salih, ileride iyi işler yaptı. Güzel oyununu da gol ile süsledi ki bu gol Doğan’ı rahatlatan gol. Eser’in sakatlığında oyuna giren Raif Esendağlı, uzun yıllardır bu formayı giyiyor gibi rahat ve kendinden emin oynadı. İleride görev yapan Kaan Borova’nın biraz daha zamana ihtiyacı var. Oyunun büyük bir bölümünde ileride yalnız kaldığı için pek etkili olamasa da bana göre gelecek vaat eden isimlerden.

Doğan Türk Birliği, ligdeki konumu itibari ile maçlarını adeta yeni sezon öncesi bir hazırlık dönemi gibi oynuyorlar. Bu rahatlıkta ligin kaderini belirleyen bir takım konumundalar. Hedefi kupa olan Doğan Türk Birliği’nde bu maçta Eser, Esosso ve Aydın sakatlıkları nedeni ile oyundan ayrıldılar. Maçtan önce Sabri, Kenan ve Ahmet Saygı’nın da yokluğunu hesaba katarsak, özellikle kupada ay başında oynayacakları Mormenekşe maçı öncesi bu oyuncular takıma geri dönemezse kupa hedefinde de sıkıntı yaşayabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 658 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler