1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Artık her yer Karadağ değil
Artık her yer Karadağ değil

Artık her yer Karadağ değil

İki haftada kaybedilen altı puan. Üstelik de evsahibi ünvanı ile Güzelyurt’ta oynanan maçlarda. Lefke geçen hafta Doğan Türk Birliği karşısında 1-0 öne geçmiş fakat sahadan 3-1 mağlup ayrılmıştı. Bu hafta yine ayni sahada ayni kaleye attığı golle

A+A-

 

 

 

İki haftada kaybedilen altı puan. Üstelik de evsahibi ünvanı ile Güzelyurt’ta oynanan maçlarda.

Lefke geçen hafta  Doğan Türk Birliği karşısında 1-0 öne geçmiş fakat sahadan 3-1 mağlup ayrılmıştı. Bu hafta yine ayni sahada ayni kaleye attığı golle öne geçmesine rağmen sahadan yine ayni skorla yenik ayrıldı.

Tesadüfi ve statistiki bilgiler bir yana Lefke son haftalarda iyi futbol oynamıyor.

Karşısında ise son haftalarda form grafiği giderek yükselen ve özgüven duygusunu tekrar kazanmaya başlayan bir takım vardı.

Her iki takım da hücum kurgusunda benzer bir düşünceyle sahaya çıktı. Cihangir’de forvette Martin’in yanında bazan Halil Turan forveti çiftleyip Ali Bayır forvet arkası pozisyon alırken, Ali Bayır Martin’in yanına geldiği zaman ise Halil Turan forvet arkası oynadı.

Lefke’de ise Kasım’ın yanında Feridun ve Aziz değişken oynadılar.

İkinci yarı Lefke skor avantajını kaybettikten sonra Ali Özbahar’ı oyuna alıp hücum hattında dört adamla pozisyon üretip gol bulmaya çalıştı, ancak çıkan Yakup’un yerine de orta alandan Arif geçerek Ali Bayır’ı markaj görevini o devraldı. Bu durum orta alanda öyle büyük boşluklar oluşturdu ki savunma ile hücum hattı arasındaki bağlantı tamamen koptu.

Takımın boyu zaman zaman 80 metreye kadar uzadı. Bu durumda Lefke hem rakip üzerinde istediği baskıyı kuramadı hem de ileride hızlı çoğalamadı.

Cihangir Lefke’nin bu durumunu iyi değerlendirdi ve savunmaya çekilip skoru koruma düşüncesi içerisinde hiç olmadı. Orta alandan çıkarken pas trafiğini artırarak topa hakim olmayı düşündü bunda da başarılı oldu.

Oyunun büyük bir bölümünde topa sahip olan taraf Cihangir takımıydı. Lefke’nin bu dağınık oyun düzeninden yararlanarak farkı daha da artırabilirlerdi. Cihangir savunmada az adamla yakalanıp yediği kontra atak golünden başka savunmada pek açık vermedi. Savunmada Nasuh Kasım’ı sürekli markaj altında tutarak Kasım’ın yüzünü kaleye döndürmemeye çalıştı, bunda da başarılı oldu.

Halil Turan da her geçen hafta üzerine koyarak gidiyor. Bu hafta yine oynadığı oyun ve attığı gollerle üst düzey bir performans sergiledi.

Lefke’de ise Bwele’nin gidişinden sonra ortasahada yaşadığı zaafiyet kendini iyice hissettirmeye başladı. Fırat ve Azmi de bu yıl olmayınca Bwele’nin de gidişiyle Lefke orta sahada ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Ayrıca şunu da eklemek lazım, Karadağ’da oynanan maçlarda rakip üzerinde daha fazla bir saha ve seyirci baskısı vardı.

Güzelyurt Zafer stadına gelen takımlar Karadağ’da hissettikleri baskıyı hissetmiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler