1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Arkeologların eğitimi için Kayıplar Komitesi ofisinde özel bir oda hazırlandı...
Arkeologların eğitimi için Kayıplar Komitesi ofisinde özel bir oda hazırlandı...

Arkeologların eğitimi için Kayıplar Komitesi ofisinde özel bir oda hazırlandı...

Kayıplar Komitesi’nde görev yapmakta olan ve özellikle kazılar sürecine yeni katılan arkeologların eğitimi için, Kayıplar Komitesi’nin eski HÜRBANK binasındaki ofisinde özel bir oda hazırlandı. Kayıplar Komitesi Kıbrıslıtürk Üye Yardımcısı Mu

A+A-

Kayıplar Komitesi’nde görev yapmakta olan ve özellikle kazılar sürecine yeni katılan arkeologların eğitimi için, Kayıplar Komitesi’nin eski HÜRBANK binasındaki ofisinde özel bir oda hazırlandı.

Kayıplar Komitesi Kıbrıslıtürk Üye Yardımcısı Murat Soysal ve Kayıplar Komitesi Kazılar Koordinatörü Antropolog Okan Oktay tarafından hazırlanan odada insan kemiklerini arkeologların daha yakından ve daha iyi tanımaları için, bilimsel çalışmalarda kullanılmak üzere Ankara’dan plastik bir insan iskeleti ve plastikten yapılmış kemikler getirildi. Odada yapılan düzenlemede, bu plastik kemikler aracılığıyla arkeologların insan kemiklerini nasıl ayırt edebilecekleri öğretiliyor.

 

 

 

 

 


 

 

Kayıplar Komitesi Kazılar Koordinatörü Okan Oktay’dan

 

Avcılara teşekkür ve çağrı...

 

Kayıplar Komitesi Kazılar Koordinatörü Okan Oktay, Kayıplar Komitesi’nin çalışmalarına yardımcı olmaya çalışan avcılara teşekkür etti ve bir çağrıda bulunarak, “Olası gömü yerleriyle karşılaşan avcılar bizi aramaya devam etsin” dedi.

Okan Oktay, gerek geçtiğimiz yıllarda bize, gerekse geçtiğimiz günlerde kendilerine bazı avcıların olası gömü yerleri hakkında bilgi verdiğini, bazı “kayıplar”dan kalan kemikleri teslim ettiğini hatırlatarak, “Avcılar, bu coğrafyayı çok iyi biliyor çünkü çok dolaşıyorlar... Sürekli gezdikleri yerlerde şüpheli noktalarla karşlaşırlarsa, lütfen bizi arasınlar” dedi. Olası gömü yerleri hakkında bilgi sahibi olan veya gömü yeri olduğundan kuşkulandıkları noktalar bulunan avcılar isimli veya isimsiz olarak bizi 0542 853 8436 numaralı telefondan veya Kayıplar Komitesi Kazılar Koordinatörü olarak Okan Oktay’ı 0542 866 4614 veya 0533 866 4614 numaralı telefonlardan arayabilirler. Kayıplar Komitesi Kıbrıslıtürk Üye Yardımcısı Murat Soysal’ın telefon numarası ise 0533 862 0919 veya 0542 862 0919.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1309 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler