1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ARKALARINDA HÜKÜMET VAR'
ARKALARINDA HÜKÜMET VAR

'ARKALARINDA HÜKÜMET VAR'

Barani, MOK konusunda bu kadar çok federasyonun tepkisi varken herhangi bir adım atılmıyorsa arkasında hükümet vardır dedi.

A+A-

 

 

Darts Federasyonu Başkanı Uğur Barani, Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) konusunda bu kadar çok federasyonun tepkisi varken herhangi bir adım atılmıyorsa arkasında hükümet vardır dedi.

 

Darts Federasyonu Başkanı Uğur Barani, tüm federasyonların özellikle maddi konularda çok büyük problemleri olmasına rağmen ferdi hareket edildiği için herhangi bir çözüm bulunamadığını söyledi. Barani Federasyonların problemlerine çözüm bulmak için ortak hareket etmesi gerektiğini, bunun için de herhangi bir çatı altında birleşmek gerektiğini söyleyerek “Aslında MOK altında birleşmemiz gereken çatıdır, ama şu anki yapısı ile MOK’un hedefleri çok farklıdır, bu sebeple Federasyonlar Birliği hemen kurulmalıdır” dedi.

 

“YENİ OLUŞUMA GİDİLMELİ”

Barani şu anki şartlar altında MOK başkanını oturduğu yerden alabilecek bir güç olduğuna inanmadığını ve istediği sürece o koltukta oturacağını söyleyerek “Eğer sorunlarımıza çözüm bulabilmek istiyorsak hemen yeni bir oluşuma gitmeliyiz” dedi.

Uğur Barani Federasyonlara yapılan maddi katkılar konusuna da değinerek, verilen katkının hangi kıstaslara göre verildiğini ilgili bakanlığın açıklaması gerektiğini savundu ve “350 üyesi olan, yılın 9 ayı faaliyet yapan bir federasyona 20 bin TL verilirken, 50 üyesi olan ve yılın 3 ayı faaliyet gösteren bir federasyona 50 bin TL verilmesi düşündürücüdür” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 376 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler