1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ARIKLI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
ARIKLI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

ARIKLI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Stratejik kamu hizmetlerindeki yavaşlığın zamanla yarışan yatırımcı ve iş insanını rüşvete teşvik ettiği öne sürüldü. Oray Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Arıklı, Golden Tulip Hotel’de dün düzenlediği basın toplantısında hükümet ve ağırlıkla İçi

A+A-

 

RÜŞVET POLEMİĞİ

 

·        Müteahhit Arıklı, basın toplantısı düzenledi: “Kamudaki yavaşlık rüşvete çanak tutuyor ”

 

Stratejik kamu hizmetlerindeki yavaşlığın zamanla yarışan yatırımcı ve iş insanını rüşvete teşvik ettiği öne sürüldü.

Oray Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Arıklı, Golden Tulip Hotel’de dün düzenlediği basın toplantısında hükümet ve ağırlıkla İçişleri Bakanı Çavuşoğlu’na sert eleştiriler yöneltti.

Kamudaki stratejik hizmetlerde, özellikle İçişleri Bakanlığı’na bağlı tapu ve kadastro, şehir planlama, çevre ve anıtlar kurullarında işlerin çeyrek asır öncesinin yavaşlığında yürüdüğünü, günümüz teknolojisi ve AB normlarına uymayan bu durumun yerli yabancı herkesi bunalttığını söyleyen Arıklı, gelen giden hükümetler ve başbakanların çare üretemediği bu durumu fırsat bilen bazı bürokratların kimi zaman yetki suistimaline kimi zaman da rüşvet talebine yöneldiklerini savundu.

Türkiye Cumhuriyeti’ndeki ilgili kamu hizmetlerinde ulaşılan noktalar hakkında bilgi veren, bilgisayar ortamında hazırlanan tapulara vatandaşın yaklaşık 4 saatte ulaşabildiğini anlatan Arıklı, “ yıllarca yazılı ve sözlü dile getirdik. Yabancıların uygunluk belgesi için yıllarca bekletilmesi, bizlerin tapu için aylarca gidip gelmemiz, kadastroda ölçümlerin yıllar sürmesi bu kriz ortamında ekonomiye ikinci bir darbedir bunları önleyin dedik ama dinleyen olmadı” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 977 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler