1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘ARGASDİ’NİN 24. SAYISI ÇIKTI
 ‘ARGASDİ’NİN 24. SAYISI ÇIKTI

‘ARGASDİ’NİN 24. SAYISI ÇIKTI

Baraka Kültür Merkezi’nin 8 yıldan bu yana yayınlamakta olduğu kültür-sanat ve düşünce dergisi Argasdi, 24. sayısı ile bayilerde

A+A-

 

 

Baraka Kültür Merkezi’nin 8 yıldan bu yana yayınlamakta olduğu kültür-sanat ve düşünce dergisi Argasdi, 24. sayısı ile bayilerde. Dosya konusu olarak “Barış”ın işlendiği dergide, şiirden karikatüre, kitap tanıtımından güncel politik değerlendirmelere kadar çeşitli konular yer almakta.

Editörlerin kaleme aldığı “Hammaliye Kurulundan” yazısında rekabet yerine dayanışma vurgusu yapılarak toplumsal mücadelede örgütlerin birbirine destek olması çağrısı yapılmakta. Son üç ayın gündemini kısa haberlerle değerlendiren “Memleketin Ahvali” sayfalarında; yeşil kimlik-beyaz kimlik konusu, özelleştirme yasası, petrol meselesi gibi güncel konular ele alınmış. Bellek Kıbrıs sayfasında KDYÖG yayın organı Somut anlatılırken Bellek Dünya’nın konusu ise yerli kabile şefi Oturan Boğa’nın yaşamı ve mücadelesi olarak seçilmiş. Feminist-İz sayfalarında bir eşcinsel ile yapılan röportajın yanı sıra “Kadınlar Neden Barış İstemeli” konulu bir makale ve medyadaki tecavüz haberlerini inceleyen bir yazı da bulunmakta. “Liseler Bizimdir” sayfası, lise öğrencilerinin sorunlarını kendi kalemlerinden aktarırken, spor sayfasında endüstriyel futbolu eleştiren “Manchester: Futbolda Başkaldırı ve Tutku” başlıklı bir makale yer almakta. Kıbrıs’ın güneyinden bir konuk yazara da yer veren “Barış” konulu dosyada ise; “Gazetecilik ve Barış”, “Barış Eğitimi”, “Sendikal Barış”, “Kıbrıs’ta Barış”, “Barış ve Şiddet” ve “İnsanın Doğa ile Savaşı” başlıklı yazılarla konunun çeşitli boyutları derinleştirilmekte.

Sayfa düzenini ve kapak tasarımını Ömer Tatlısu’nun yaptığı 32 sayfalık, beyaz kağıt üzerine basılmış ve fotoğraflı dergi Argasdi, 5TL karşılığında Baraka Kültür Merkezi’nden, Khora Kitap Cafe’den ve marketler ile gazete bayilerinden temin edilebilir.

Derginin eski sayıları ve daha fazla bilgi için www.baraka.cc adresi ziyaret edilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler