1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ARADAN BİR YIL GEÇTİ
ARADAN BİR YIL GEÇTİ

ARADAN BİR YIL GEÇTİ

21 siyasi parti, sendika ve örgüt, geçen yıl Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC ziyareti sırasında yaşanan olayları; yıldönümü olan 19 Temmuz’da, eski KTHY binası önünde basın toplantısı düzenleyerek protesto edecek. KTAMS Başka

A+A-

 

 

 

21 siyasi parti, sendika ve örgüt geçen yıl Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC ziyareti sırasında yaşanan olayları; yıldönümü olan 19 Temmuz’da, eski KTHY binası önünde basın toplantısı düzenleyerek protesto edecek.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan’ın örgütler adına yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kıbrıslı Türkleri aşağılayan bir şekilde “Besleme” olarak gördüğünü ifade etmesini ve sarf edilen bu hakaretlere UBP hükümetinin hiçbir ses çıkarmamasını örgütlerimiz 19 Temmuz 2011 günü T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaya gelişi esnasında demokratik hakkını en barışçı bir biçimde kullanarak protesto etmek istemiş fakat insanlarımız polis tarafından tam bir kabadayı davranışı içinde tekme, tokat ve yumruk kullanılarak darp edilmişti.

 

Bu şekilde şiddet uygulayarak halkın anayasal haklarını kullanmasını engelleyeceklerini düşünenlere karşı sesimizi yükseltmek ve o gün yaşananları unutmadığımızı ve unutmayacağımız bir kez daha haykırmak üzere 19 Temmuz 2012 Perşembe saat 18:00’da pasif ve kararlı bir direniş içerisinde KTHY binası önünde toplanıp basın açıklaması yapacağımızı ve halkımızı davet ettiğimizi kamu oyu ile paylaşırız.

 

 

KTAMS, KTOEÖS, KTÖS, EL-SEN, TEL-SEN, BES, KOOP-SEN, TIP-İŞ, 


GÜÇ-SEN, DAÜ-SEN, DAÜ BİR-SEN, BASIN-SEN, ÇAĞ-SEN, TDP, BKP,

 

YKP, BARİKAT GAZETESİ, DEVRİMCİ KOMÜNİST BİRLİK,

 

ÖĞRENCİ İNSİYATİFİ, KIBRISLI GENÇLİK PLATFORMU,

 

BARAKA KÜLTÜR MERKEZİ

 

 

 

                                                                                      

 

Bu haber toplam 1288 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler